To koniec Zalukaj.vip. Policja aresztowała właściciela serwisu
Popularny portal Zalukaj.vip ze spiraconymi filmami i serialami przeszedł do historii internetu. Policja zamknęła serwis i aresztowała właściciela. 33-latka czekają duże problemy.
Serwisy ze spiraconymi treściami nadal są obecne w internecie, mimo że legalny dostęp do nowych filmów i seriali jest na wyciągnięcie ręki. Zalukaj.vip był jednym z najpopularniejszych portali nielegalnie udostępniających ofertę nadawców telewizyjnych i platform streamingowych. Był, gdyż policja doprowadziła do zamknięcia witryny. Serwis działał co najmniej od lutego 2020 r. i spowodował wielomilionowe straty.
Podobne
- Netflix przyśpieszy premierę pakietu z reklamami. Znamy datę!
- Policja rozdaje Netfliksa. W zamian chce to, co chowasz w kuchni
- Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna
- Atak na centrum "Postój" we Wrocławiu. Gdzie była policja?
- "Troll" Netfliksa to chrystofobia? Odklejka katolickiego portalu
- Zalukaj.vip był jednym z największych serwisów pirackich rozpowszechniających filmy i seriale. Jego działalność była oparta wyłącznie na bezprawnym rozpowszechnianiu treści audiowizualnych. Skutkowało to ogromnymi stratami finansowymi po stronie podmiotów oferujących legalny dostęp do filmów i seriali w Polsce i nie tylko - powiedział redakcji wirtualnemedia.pl Piotr Wójtów z sekcji do walki z piractwem w Canal+ Polska.
Zalukaj.vip zniknął z internetu
W styczniu policja na Pomorzu ujęła 33-letniego pomysłodawcę i właściciela Zalukaj.vip. W listopadzie 2022 r. funkcjonariusze gorzowskiego wydziału Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 28-latka, który zajmował się obsługą techniczną portalu.
Mężczyźni odpowiedzialni za funkcjonowanie Zalukaj.vip usłyszeli zarzuty z art. 116 ust. 1 i 2 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Ponadto właścicielowi serwisu zarzucono oszustwo, a Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zezwolił na tymczasowe aresztowanie.
Ogromna kara za piracenie treści
Prezeska Stowarzyszenia Sygnał Teresa Wierzbowska przypomina o wyroku, który zapadł w 2021 r. w białostockim sądzie. Wymiar sprawiedliwości nakazał właścicielowi popularnego pirackiego serwisu (fili.cc) zapłatę ponad 47 mln zł na rzecz właścicieli praw autorskich.
Źródło: Wirtualne Media
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół