Timothee Chalamet

Timothée Chalamet okrzyknięty liderem nowego pokolenia. "Jestem tylko aktorem"

Źródło zdjęć: © Time / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.10.2021 15:19

Dla Chalameta to wielki czas w karierze. Uczestniczy w najgłośniejszych projektach Hollywood - "Diunie", "Wonka", "The French Dispatch" - a w październiku pojawił się na okładce magazynu "Time". Czego mogliśmy się dowiedzieć o 25-letnim gwiazdorze?

22 października do kin trafi "Diuna" - filmowa adaptacja powieści science fiction Franka Herberta o tym samym tytule - w której Timothée zagra główną rolę księcia Leto Atrydy. - Mimo że książka ukazała się 60 lat temu, wciąż jest bardzo aktualna - stwierdził Chalamet w wywiadzie z magazynem "Time".To ostrzeżenie przed nadmierną eksploatacją środowiska, przed kolonializmem i technologią.

Denis Villeneuve - reżyser "Diuny" - określił Chalameta jako "troskliwą, poetycką duszę". Sam aktor potwierdził tę opinię, mówiąc w wywiadzie z "Time", że "chce dawać świadectwo, iż pokazywanie intymnych emocji w sposób szczery i otwarty jest w porządku". Zajrzyjcie na Instagram aktora i zobaczcie, jak bardzo różni się od profili osób, które wywalają całe swoje życie na wierzch - czyni go to niezwykle ciekawą osobą.

trwa ładowanie posta...

Timothée Chalamet zawdzięcza sukces pewnej radzie

Wśród ludzi, którymi inspiruje się Timothée Chalamet, są Michael B. Jordan, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence. Aktor wyznał, że kiedyś spotkał się z jednym ze swoich idoli (nie chciał powiedzieć nazwiska) i otrzymał od niego bezcenną radę: - Powiedział, abym nie brał twardych narkotyków i nie grał w filmach o superbohaterach.

Droga na szczyt niczym bieg w maratonie

Chalamet wychowywał się na Manhattanie, gdzie uczęszczał do liceum artystycznego La Guardia. Jego pierwsza głośna rola to występ w "Interstellar" w 2014 roku u boku Matthew McConaugheya. Aktor nie ukończył college'u (amerykański odpowiednik studiów), co z perspektywy czasu wspomina jako "szalone". Długo szukał okazji do rozwoju kariery, która nie byłaby wiążąca jak wieloletni kontrakt telewizyjny.

Kiedy zaczynałem, nie miałem wielu możliwości. Ale jestem typem maratończyka, co jest wymagającą postawą, gdy wszystko wokół kusi natychmiastową gratyfikacją.

- Timothée Chalamet
trwa ładowanie posta...

Chalamet trafił do hollywoodzkiego panteonu za sprawą roli w filmie "Call Me by Your Name", dzięki której otrzymał nominację do Oscara. Aktor zagrał u boku Armie Hammera, który dzisiaj jest oskarżany o gwałt. W rozmowie z magazynem "Time" Timothée nie chciał się wypowiadać na temat zarzutów wobec swojego byłego partnera ekranowego: - To temat na dłuższą dyskusję.

trwa ładowanie posta...

Timothée Chalamet nie chce wpaść w "lustrzaną próżnię"

Chalamet chce uniknąć sytuacji, kiedy z obsesją będzie się zastanawiał, co myślą o nim fani. - Aby być kreatywnym, musisz nauczyć się do pewnego stopnia ignorować to, w jaki sposób jesteś odbierany. - Aktor mówi, że artysta możne wpaść w "lustrzaną próżnię" (ang. mirror vacuum). Według Chalameta jest to "czarna dziura, w której znikasz, kiedy studiujesz własne odbicie".

Aktor nie postrzega samego siebie jako jedną z największych gwiazd swojego pokolenia. - Nie chcę wypaść na skromnego nudziarza, ale swoją pozycję zawdzięczam szczęściu i otrzymaniu dobrych rad na początku mojej kariery, aby nie szufladkować siebie. - Chalamet nie chce, by przylgnęła do niego łatka gwiazdy filmowej, bo to dla niego jest "jak śmierć". - Jestem tylko aktorem.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0