popkultura
"Need for Speed: Unbound". Powrót do korzeni w zupełnie nowym stylu [WYWIAD]
Tiktokerka zrobiła przez przypadek NAPALM zamiast slime’a. “Coś ty zrobiła???”

Tiktokerka zrobiła przez przypadek NAPALM zamiast zabawki dla dzieci

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Tiktok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,12.03.2022 19:30

Na TikToku znajduje się masa najróżniejszych porad i pomysłów na DIY. Problem jest wtedy, gdy ktoś przez "przypadek" podsunie dzieciom receptę na napalm. Tak, to ten łatwo zapalający się materiał, który był stosowany podczas wojny w Wietnamie.

bGxnyydL

TikTok jest wylęgarnią świetnych i niestety głupich pomysłów. Niekiedy można natrafić na genialną akcję czy nowy, niegroźny trend. Tylko dzisiaj przeczytacie o twóczyni, która przez przypadek stworzyła napalm.

Zaznaczę przed główną treścią artykułu: nie próbujcie odtwarzać poniższego przepisu. To się może skończyć tragicznie, gdy w pobliżu znajdzie się ogień. Potraktujcie to jako ciekawostkę i przykład głupoty na tiktoku.

Oto Theresa360 i jej lifehacki

Theresa Krug na tiktoku zgromadziła już ponad 2 miliony obserwujących. Zajmuje się typowym DIY oraz lifehackami, które "na pewno zmienią wasze życia". Standard, ale jej content jest zabójczo przyjemny.

bGxnyydN

Zabójczy był też przepis, który udostępniła na swoim tiktoku. Od lat popularnym sposobem na zabawę jest slime. Glut, który tak przelewa się przez nasze ręce. Niektóre dzieci uwielbiają się bawić czymś takim. Ogromnym plusem jest też prostota - każdy może zrobić slime’a w domu. Wystarczy tylko klej, szampon czy inna mączka ziemniaczana. Ale co, gdy nie mamy w domu kleju?

Theresa poradziła, że zmieszanie styropianowego serca z acetonem stworzy odpowiednik szlamu z kleju. I pewnie zostało to zrobione przez przypadek, ale efektem był napalm. Powtórzę: tiktokerka przez przypadek poleciła dzieciom zrobić napalm, aby się nim bawiły.

trwa ładowanie posta...

Internauci zaczęli słusznie krytykować ten "przepis":

bGxnyydP
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Film zniknął z platformy, gdy fani odkryli, co tiktokerka poleca robić.

bGxnyydV

Napalm nie jest nielegalny - ale jest bardzo niebezpieczny

Jak podaje Wikipedia, napalmy, dzięki swojej konsystencji, mają zwiększoną przyczepność do podpalanych powierzchni, a jednocześnie słabiej rozpryskują się, wolniej ściekają i gorzej wsiąkają. Wszystko to powoduje, że są bardzo trudne do ugaszenia. Przez to napalm był wykorzystywany podczas II wojny światowej czy w Wietnamie.

Alianci użyli napalmu by wykurzyć Niemców z cytadeli! [Klęska Hitlera]

Napalm nie powinien się zapalić sam z siebie. Aczkolwiek trzeba być niesamowicie uważnym_ą, podczas posiada takowego. A tutaj jakaś tiktokerka, może i przez przypadek, zrobiła i poleciła jego zrobienie swoim fanom jako fajny "lifehack".

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Zbita Filiżanka na YouTube. Stereotypy, obrażanie i szurowanie