popkultura
Lexy vs Oliwka Brazil w High Leauge? Influencerka zdradziła niedoszłą walkę
Tiktokerka podpaliła las

Tiktokerka podpaliła las dla wyświetleń. "Ogień wybucha gdziekolwiek pójdę"

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.05.2022 15:00

Humaira Asghar jest gwiazdą TikToka w Pakistanie. Dziewczyna założyła srebrną suknię balową i nagrała 11-sekundowy film, gdy spaceruje na tle płonącego lasu. Tłumaczy, że nie chciała zrobić nic złego.

bFQzbVVf

Humaira Asghar, znana jako Dolly, wpadła na "genialny" pomysł, który miał przyciągnąć uwagę widzów. Twórczyni, którą na TikToku śledzi ponad 11 milionów fanów, pojechała w plener, aby nagrać film na swój kanał. Dziewczyna na miejsce nagrań wybrała Park Narodowy Margalla Hills w Islamabadzie, stolicy Pakistanu.

Na 11-sekundowym filmie, który już został zdjęty z profilu influenerki, Asghar w zwolnionym tempie schodzi z porośniętego drzewami wzgórza. Las za jej plecami płonie, ale tiktokerka zdaje się tym nie przejmować - musi trzymać za poły srebrnej sukni, gdy stąpa po nierównym podłożu. Nagraniu towarzyszy komentarz autorki: Ogień wybucha gdziekolwiek pójdę.

Trend na podpalanie lasu dla wyświetleń

Jak donosi Al Jazeera, historia Dolly nie jest odosobniona, a podpalanie lasu dla wyświetleń podobno jest trendem w Pakistanie. W tym miesiącu policja w Abbottabadzie, kurorcie turystycznym na północy Pakistanu, aresztowała mężczyznę, który wywołał pożar na potrzeby filmu do social mediów.

"Nie zrobiłam nic złego"

- Młodzi ludzie, którzy desperacko szukają followersów, podpalają lasy w tym gorącym i suchym okresie - powiedziała Rina Saeed Khan Satti z Islamabad Wildlife Management. - Tych psychotycznych młodych ludzi trzeba natychmiast złapać i wsadzić za kratki. (...) Asghar powinna biegać z wiadrem z wodą, aby ugasić pożar, zamiast nagrywać film.

bFQzbVVh

Trend jest najwyższą formą głupoty, ponieważ Pakistan zmaga się z ogromną falą upałów. W maju temperatura osiągnęła 51 stopni Celsjusza!

Wzgórza, na których wybuchł pożar, są przedłużeniem pasma Himalajów i naturalnym siedliskiem dla wielu zagrożonych roślin i zwierząt. Na tiktokerkę została wniesiona skarga na policję, ale ona sama twierdzi, że nie wznieciła pożaru. Wskazuje na rolnika, który wypalał węże w wysokiej trawie. - W nagrywaniu filmów nie ma nic złego - tłumaczy w oświadczeniu.

Źródła: aljazeera.com/vice.com

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Lexy znowu zawalczy z Natsu? Usunięty tweet i "mocna decyzja"