Ktoś na TikToku poleca wybielenie zębów... magicznymi gąbkami

Nowy trend na TikToku. Użytkownicy WYBIELAJĄ zęby GĄBKAMI

Źródło zdjęć: © TikTok, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,13.07.2021 13:07

Oto kolejny trend na TikToku: wybielanie sobie zębów tzw. magicznymi gąbkami. Tak, takimi stworzonymi do czyszczenia największych zabrudzeń. WTF

Internet zna przypadki i trendy, które nie są bezpieczne. Niektóre narażą portfel. Inne zdrowie... Pamiętacie kilkanaście lat temu, jak niektórzy wsadzali swoje iPhone’y do mikrofali? No właśnie xD Tylko to jeszcze nie było aż tak złe, bo przynajmniej nikt nie zrobił sobie krzywdy.

Potem mieliśmy m.in. niebieskiego wieloryba czy - bardziej w Stanach Zjednoczonych - Tide Pod Challenge. Opłakane w skutkach wyzwania, które były bezsensowne. Teraz pora na kolejny głupi challenge. Też poziom Tide Pod, ale do kwadratu.

Wybielanie zębów za pomocą magicznych gąbek

W Stanach Zjednoczonych dostępne są tzw. Mr. Clean Magic Eraser. To taka gąbka pokryta pianką melaninową, która pozwala na wyczyszczenie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Proste i przydatne? Pewnie. Ale znalazła się osoba, która postanowiła wybielić sobie tym zęby. Zaznaczę, wybielić zęby za pomocą związku chemicznego, który stosujemy do czyszczenia zabrudzeń.

Oto osoba, która jest odpowiedzialna za to coś: Heather Dunn

trwa ładowanie posta...

Tak, jestem przygotowana na wszystkich dentystów, którzy będą tu przychodzić i mówić: "nie rób tego, ona jest szalona!". Nie obchodzi mnie to. Chodzę do dentysty i nie mówię im, co robię, ale oni mówią: "ma pani najzdrowsze, najmocniejsze, najczystsze zęby", a ja odpowiadam: "dlaczego, dziękuję".

Krok numer jeden, nie używam w ogóle fluoru. Kiedy dentysta mówi, 'używaj fluoru, nie płucz', umm... nie, nie robię tego... Po drugie, robię coś, co nazywa się 'oil pulling', sprawdzam to na YouTube i używam oleju kokosowego…

Numer trzy [...] To jest Magic Eraser. Biorę mały, malutki kawałek i zwilżam go, nie dotykaj dziąseł... Robię to od jakichś dwóch lat.

Chryste…

Jeżeli ktokolwiek w internecie mówi Wam, że "ktoś będzie ich nienawidził za ten prosty trick", to uciekajcie. Jeszcze nigdy się nie spotkałem z tym, aby jakiś random z internetu naprawdę komuś pomógł w taki sposób.

Dlaczego Magic Eraser NIE jest dobry?

W viralowej odpowiedzi, ortodontka wyjaśniła to Heather w 33 sekundy:

Orthodontist Reacts! Girl Uses Magic Eraser To Clean Teeth?! #Shorts

Przepraszam, czy to magiczna gąbka? Boi się fluoru, ale nie przeszkadza jej używanie magicznej gąbki do zębów. Magic Eraser jest zrobiony z pianki melaninowej. Jest to w zasadzie pianka, która jest twarda jak szkło i działa jak papier ścierny, co oznacza, że tak, twoje zęby są białe, bo wyszorowałeś całe szkliwo. Tak więc, w rzeczywistości, nie, nie rób tego.

Wiecie, co jest najgorsze?

TikTok jest platformą dla młodych. Więc jeżeli nawet jedna, młoda osoba posłucha Heather, to może zepsuć sobie zęby na całe życia. Dlaczego ten film jest nadal dostępny?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1