CZN Burak - kim jest? Tiktoker

Kim jest CZN Burak? Tiktoker, który gotuje GÓRĘ żarcia i dziwnie się uśmiecha

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.09.2021 17:07

CZN Burak jest potwierdzeniem sentencji "przez żołądek do serca". Jego kulinarne filmiki tak pobudzają apetyt, że obecnie twórca jest 13. najpopularniejszym tiktokerem na świecie. Jeśli nie założyliście śliniaków, nie scrollujcie dalej.

Jestem prostym konsumentem TikToka. Kiedy widzę filmik z jedzeniem, klikam serduszko i oglądam do końca. Nic więc dziwnego, że algorytm serwisu bardzo prędko zaczął mi polecać treści CZN Buraka. Podejrzewam, że i Wy albo natknęliście się na klipy jego autorstwa, albo wkrótce na nie natraficie. Mężczyzna pnie się na szczyt popularności na TikToku - obecnie followuje go 47 mln osób.

Filmiki CZN Buraka wyróżniają się na tle morza treści innych kulinarnych influencerów. Mężczyzna gotuje bowiem DUŻO i z ROZMACHEM - na potrzeby jednego filmiku wyjechał na pustynię, wybudował w ziemi gigantyczny piec, po czym przyrządził taką ilość jedzenia, że najadłby się nim cały akademik AGH. Wysiłek się opłacił - klip odtworzono ponad 120 milionów razy.

trwa ładowanie posta...

Możecie powiedzieć, że w mediach społecznościowych działa wielu twórców, którzy gotują ogromne masy żarła. Dlaczego akurat CZN Burak wybił się na szczyt? Być może sekret jego popularności tkwi w czymś jeszcze - uśmiechu. Niemal na każdym filmiku CZN Burak patrzy się w obiektyw kamery w ten sam sposób, tak jakby jego mimika się "zacięła". Kroi składniki, ale wgapia się z uśmiechem w widza, co jednocześnie irytuje i przyciąga.

CZN Burak - kim jest?

CZN Burak to pseudonim, którym posługuje się Burak Özdemir (dla niezorientowanych - Burak to imię). Jest on tureckim szefem kuchni i restauratorem, który urodził się w 1996 roku (źródło). Posiada sieć lokali znajdujących się w Turcji i Dubaju. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno, kiedy stworzył kebab o długości 101 centymetrów (osiągnięcie nagłośnili użytkownicy portalu 9GAG).

trwa ładowanie posta...

Burak Özdemir specjalizuje się w bliskowschodniej kuchni (tureckiej i syryjskiej), ale nie zamierzam się kompromitować, próbując nazwać potrawy, które restaurator przygotowuje na swoich filmikach. Ja rozpoznaję tam makarony, gigantyczne burgery, ogromne jajecznice, lody, kanapki, kotlety, pieczone udka, szaszłyki - wszystko robione w potężnych ilościach w monstrualnych naczyniach.

trwa ładowanie posta...

Burak Özdemir - sława przyciąga sławę

CZN Burak ma status celebryty, którego restauracje odwiedzają gwiazdy polityki, mediów, sportu i show biznesu. W mediach społecznościowych Buraka można znaleźć wspólne zdjęcia z takimi osobami jak Christiano Ronaldo, Will Smith, Recep Tayyip Erdoğan, Khabib Nurmagomedov, Keerthy Suresh, Sania Mirza, Nora Fatehi, Alexandra Mary Hirschi, Arturo Vidal.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Macie smaka na kebaba od Buraka?

Jeśli chcecie pogłębić temat, odbijcie się od mojego tekstu do filmiku polskiego influencera "Maciej je". Twórca odwiedził wraz ze swoją żoną jedną z restauracji CZN Buraka w Dubaju. Relacja z wizyty w lokalu jest bardzo wyczerpująca i nie polecam jej oglądać na pusty żołądek. Maciej i Sonia zauważyli, że ceny pozycji w menu są wysokie, ale taki jest koszt stołowania się w restauracji znanej osoby.

Restauracja CZN BURAK - KEBAB od gwiazdy TikToka: lepsza niż NUSRET? [DUBAJ 2021] | GASTRO VLOG #400

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 15
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 11