Kupił buty z lumpa. Komentarze internautów porażają: "Grzyba dostaniesz od tego!!!"

Tiktoker kupił buty z lumpa. Boomersi: "Grzyba dostaniesz od tego!!!"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TikTok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.08.2022 07:00

Inluencer znany jako "lumpfinds" pochwalił się markowymi butami z second-handu. Pod tekstem o skarbach z tzw. lumpów znalazło się spore grono zdegustowanych internautów. Ach, boomeriada w komentarzach jest niesamowita.

Kojarzycie "lumpfinds"? Pod tą nazwą Mateusz Leszczyński zebrał na Instagramie i TikToku ogromną liczbę fanów. Infuenser - w imię ekologii i oszczędności - chodzi second-handach, zbiera perełki oraz radzi, jak je odświeżyć.

Lumpfinds znalazł Air Force 90 za 33 zł w lumpie. Ach, reakcja boomerów

Portal WP Kobieta opublikował niedawno artykuł, w którym odniósł się do filmiku Lumpfinds. Chodzi o nagranie, na którym influenser znajduje buty Nike Air Force 90 Ultra za 33 złote. Dla jednych to sporo - jak na zniszczone buty. Ale, jak widać na filmiku, można z nich wydobyć stary blask nowości.

trwa ładowanie posta...

Pod postem na Facebooku z artykułem portalu WP Kobieta znalazło się sporo komentarzy od osób, które niekoniecznie ogarnęły, o co chodzi. Niektórzy przekonywali, że od takich zdobyczy można "dostać grzyba". A inni odlecieli na inną stratosferę, co zaraz zobaczycie.

"Nike to obuwie niskiej jakości dla biedaków, rozlatujące się po kilku dniach podobnie jak Puma i Adidas…" - stara się przekonać jeden z internautów.

"Buty z grzybem i zdeformowane to tylko za darmo i w ostateczności" - twierdzi inna użytkowniczka Facebooka.

"Kocham moje nogi, nigdy bym ich tak nie okaleczyła" - pisze inna.

"Wolałabym niemarkowe, niż taki syf na nogę założyć" - zdradza zbulwersowana użytkowniczka.

"Nie ubrałabym takich butów po kimś" - odpowiada inna osoba.

A im dalej w las, tym mocniej niektórzy zaczęli odlatywać:

"Zbieranie chrustu, jedzenie mniej i taniej, zaciskanie zębów, a teraz jeszcze, kurła, stare buciory po budowlańcu. Polska, druga dekada XXI wieku, siódmy rok Dobrej Zmiany, a jakby późny Gomułka, wczesny Gierek" - przekonuje internautka.

"Teraz przyjdzie nam się ubierać w rzeczy z lumpeksu, o ile nawet na to będzie nas stać. "Elyta" pisowska będzie oddawać ciuchy, bo im się znudziły, a biedota będzie je kupować" - grzmi oburzona użytkowniczka Facebooka.

Źródło (i więcej komentarzy!) znajdziecie pod tym postem:

trwa ładowanie posta...

Rozumiem obawy, ale są metody na oczyszczenie butów. I to jest super!

Nikt nie twierdzi, że powinniśmy natychmiast po wyjściu z lumpa zakładać buty na bosą nogę. Przecież to byłoby niehigieniczne i nierzadko niebezpieczne dla zdrowia. Każdą rzecz należy porządanie umyć czy zdezynfekować. Można je także ozonować, co jest najlepszą opcją, która zapewnia 100 proc. bezpieczeństwa.

trwa ładowanie posta...

Patrząc na model, który trafił w ręce Mateusza, to nie jest stare wydanie. Ktoś najwyraźniej pochodził w butach trzy - pięć sezonów i pozbył się ich.

Jeżeli tylko wnętrze nie jest poszarpane, a poduszka powietrzna nieprzebita, to mamy świetny but za grosze. Uważałbym osobiście na buty do np. biegania, które najczęściej dostają najmocniejszy "wycisk" i są najbardziej zniszczone/ubite. Ale takie Air Maxy? Normalna cena na niesamowitych promocjach to 350-400 złotych. A tutaj za dosłownie 10% tej ceny, dostajemy fajne sneakersy.

trwa ładowanie posta...

Czy taki pęd "po nowe" nie jest jakkolwiek zgubny? Czasem warto się zatrzymać i przemyśleć, czy aby na pewno kupujemy coś "dla siebie". A może po to, aby pokazać sobie i innym, że nas stać?

A tym, którzy uwielbiają kupować tylko nowe, polecam inny tekst Vibeza - autorstwa Ani Rusak - o górach ubrań z Europy, które piętrzą się na plażach Afryki Zachodniej.

Źródło: Facebook

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1