popkultura
Mata i nowa piosenka "Jestem poje*any" (?). Przedpremierowy fragment
The Day I Met Spider-Man film

"The Day I Met Spider-Man". Ukraińcy kręcą film superbohaterski o inwazji Rosji

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,29.06.2022 12:30

Ukraińcy kręcą pierwszy film od początku rosyjskiej inwazji. "The Day I Met Spider-Man" będzie dziełem utrzymanym w konwencji kina superbohaterskiego. Film opowie o kobiecie, która podczas masakry w Buczy odkrywa w sobie nadprzyrodzone zdolności.

bFYFgXaX

Rosyjskie bomby i rakiety od czterech miesięcy paraliżują życie naszych wschodnich sąsiadów. Ukraińcy nie tylko przeciwstawiają się barbarzyńskiej agresji, ale i kręcą na jej temat filmy. The Day I Met Spider-Man to pierwszy film, który powstanie na terenie Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji. Bez wątpienia jest to potrzebny projekt, który doda ludziom nadziei w trudnym czasie.

Bohaterką filmu jest wolontariuszka Katia, która znalazła się w Buczy podczas masakry zorganizowanej przez rosyjskie wojsko (Rosjanie bestialsko zamordowali w Buczy ponad 400 cywili). Katia odkrywa w siebie nadprzyrodzone moce, dzięki którym ratuje z tragedii pewnego chłopca. Film ma trafić do wybranych kin i na platformy streamingowe jesienią tego roku. W sieci ukazały się pierwsze zdjęcia z planu.

"The Day I Met Spider-Man" - wyjątkowy film na wyjątkowe czasy

The Day I Met Spider-Man to wspólne przedsięwzięcie Mamas Production, AMO Pictures oraz Stowarzyszenia Producentów Ukrainy. Producentem wykonawczym i pomysłodawcą jest Anton Skrypets, a reżyserką jest Eva Strelnikova. W obsadzie znaleźli się m.in. Elithaveta Zaitseva, Olexandr Rudynsky, Olesya Zhurakivska oraz Kateryna Kysen. Prace nad filmem trwają od maja 2022 roku w pobliżu dużych miast jak Kijów i Lwów.

bFYFgXaZ

Pierwszy ukraiński film o rosyjskiej agresji

Dyrektor firmy AMO Pictures Anatolij Dudinsky powiedział serwisowi Deadline, że The Day I Met Spider-Man zdobył uwagę scenariuszem, reżyserią i ekipą o profesjonalnym podejściu do pracy.

- Film ma nietypowy format, przede wszystkim jest to pierwszy pełnometrażowy film fabularny o wojnie 2022 roku. Nasz naród powinien przedstawiać swoje problemy nie tylko przez pryzmat dokumentalny, ale i przez doświadczenia i emocje, charakterystyczne dla filmu fabularnego - powiedział Dudinsky.

Czekamy na pierwszy zwiastun dzieła.

bFYFgXbb

Źródła: deadline.com/filmozercy.com

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Netflix: "Zróbmy zemstę", czyli nowa "teen drama" z Mayą Hawke