popkultura
Burza o zaręczyny Roksany Węgiel. Poznała narzeczonego, gdy miała 14 lat?
Rosja: piraci premiery z torrentów. Nowy Batman pokazany nielegalnie w kinie

Zachód: koniec premier filmów w Rosji. Rosja: piraci premiery z torrentów. Nowy Batman pokazany nielegalnie w kinie

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,29.04.2022 14:00

Rosja znalazła kolejny sposób na obejście zachodnich sankcji. Jak m.in. Warner Bros. czy Disney zablokował premiery nowych filmów, tak kinopleksy zaczęły, według relacji widzów, puszczać filmy z torrentów. Tak, rosyjskie kina piracą filmy.

Za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Tysiące osób straciło życie, a miliony były zmuszone opuścić swój dom. Zachód prawie natychmiastowo narzucił na agresora, Rosję, swoje obostrzenia i sankcje. Jednym z nich było całkowite wstrzymanie nowych premier kinowych.

Nowy Batman czy "Fantastyczne Bestie…" nie wyszły w Rosji. Po prostu kraj został odłączony od najnowszych kinowych premier. Niestety, ktoś znalazł obejście tych zakazów.

"Batman" w Rosji z torrentów

Jak donosi m.in. Twitter w Rosji ostatnio odbyła się projekcja najnowszego Batmana. Zaznaczę, film nie miał swojej oficjalnej premiery w tym kraju. A jednak doszło do niej w kinie.

trwa ładowanie posta...

Myślicie "ale to tylko żart, prawda?". Niestety nie - jak donosi m.in. Spidersweb, problem jest rozległy. Rosyjskie serwisy kipią od opisów pokazów nielegalnych filmów. Mówi się też o tym, że stworzono autorski dubbing. Tak, fanowski rosyjski dubbing nowego Batmana. Rosjanie twierdzą, że "filmy nie powinny być częścią sankcji":

Uważam, że jest to złe, bo współczesny świat powinien być globalny, a granice są tak umowne. Nie jestem fanem Batmana, ale dawno nie byłem w kinie, brakowało mi tego - powiedział Jurij z Jekaterynburga portalowi E1.

Dlaczego dopiero teraz pokazują Batmana?

Odpowiedź jest bardzo prosta. "Batman" z Pattinsonem wyszedł ostatnio na HBO Max. Jego pobranie było więc banalne. Rosjanie mogą obchodzić zachodnie bariery za pomocą VPN-a. On też umożliwia łatwe przeglądanie zagranicznych stron z torrentami. Tak że sytuacja tutaj nie jest tak różowa.

Źródła: Spidersweb, Belsat, E1

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Finał "Sukcesji" odkrył karty. Potwierdzono, że ta postać jest LGBTQ+