Dlaczego fani wybierają się Minionki: Wejście Gru w garniturach?

Minionki: Wejście Gru: dlaczego fani wybierają się do kina w garniturach?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TikTok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,04.07.2022 08:30

Minionki: Wejście Gru stworzyło nietypowy trend. Fani odwiedzają kina ubrani na galowo, w garniturach i sukienkach. Co za tym stoi? Tak naprawdę, to…

Kto nie lubi dobrego mema? A może flash moba? A co z akcjami społeczności? Sporo pytań, wybaczcie. Jednak dzisiejszy trend łączy wszystkie te rzeczy w jedną ciekawą akcję, która wydarzyła się (i nadal się dzieje!) podczas premiery "Minionki: Wejście Gru".

"Na premierę Minionków idziemy w garniturach"

W sieci od kilku dni krąży trend związany z kolejną premierą filmu z serii o Minionkach, "Minionki: Wejście Gru". Fani ubierają się w garnitury i suknie na wyjście do kina. Myślicie, że nikt na świecie nie zmobilizowałby się, aby w lecie włożyć garnitur do kina? Heh, mocno się mylicie.

Chodzi tutaj o ubranie się tak jak protagonista serii, Gru. Garnitur, szykowny look - oglądamy bohatera na ekranie i sami się w niego wcielamy. I co robią takie osoby? Przychodzą do kina, kupują bilety… zaczynają tańczyć w trakcie filmu? Wydzierają się jak małpy?

W większości przypadków - nie. Po dżentelmeńsku cieszą się nowymi Minionkami. Różnią się od "normalnych" widzów tym, że są ubrani uroczyście.

Nie wierzycie w to, o czym przeczytaliście? Oto kilkanaście przykładów takich akcji z całego świata. Nie, nie zabrakło Polski!

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Pojawiły się też głosy, że jest to ewolucja mema "Poproszę bilet na ___ ", gdzie fani przebierali się za np. "Batmana" i szli… no oczywiście, że na "Batmana":

two tickets please. to which movie? 🦇 🤨#shorts #batman

Tym razem - trzeba to przyznać - fani zgodnie zebrali się do kin w garniturach. TikToki i tweety nie oddają ogromu contentu, który powstał przez tego mema.

Czy nowy film z Minionkami był tak ważną okazją? A może! Cała franczyza ma prawie 12 lat (!). Wtedy młodzi odbiorcy, teraz mogą być już dorośli. Dodając jeszcze ogromne opóźnienie filmu (pierwotnie miał wyjść w 2020 roku, ale #COVID), otrzymujemy ciekawą teorię. Ot: fani idą na film w garniturach, ponieważ... mogą - i chcą uczcić memem nowy film z Gru!

I najważniejsze: czy "Minionki: Wejście Gru" jest dobrym filmem? Sam nie widziałem, ale opinie w sieci potwierdzają jedno: jest to porządne, choć nieidealne widowisko dla każdego.

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie!

Po pełnym otwarciu kin fani stali się jeszcze bardziej zmobilizowani do odwiedzenia sal kinowych. Jednym z pierwszych "głośnych" filmów, które stały się "post pandemicznym" memem był "Morbius" z Jaredem Leto.

Widowisko z komiksowym bohaterem było komicznie złe, ale internauci potraktowali ten film w kategoriach "tak zły, że aż śmieszny". Powstały tysiące memów, prośby o dalsze puszczanie go w kinach - Kuba opisywał to chwilę temu.

Ludzie byli tak rozbawieni przez "Morbiusa", że chodzili na niego po kilka razy. Wiecie, aby "zrozumieć" widowisko o nowoczesnym wampirze. Na szczęście Minionki są lepszym filmem - więc może i wy wybierzecie się na niego w garniaku?

Źródło: MovieWeb, TikTok, Twitter

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 27
  • emoji ogień - liczba głosów: 10
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 27
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 10