Terrifier 2 zgłoszony do Oscarów

"Terrifier 2" zgłoszony do Oscarów. Horror, przez który widzowie wymiotowali

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.11.2022 17:30

Obrzydliwy. Ohydny. Odrażający. To określenia, którymi opisywany jest "Terrifier 2". O filmie jest głośno nie tylko z powodu drastycznej fabuły. Horror został zgłoszony do Oscarów. Czy jest szansa, że zdobędzie statuetkę?

"Terrifier 2" zdobył ogromną popularność w tegorocznym sezonie halloweenowym. Film opowiada o klaunie o imieniu Art, który powraca zza grobu, aby zabijać niewinnych bohaterów i rozpruwać ich ciała. Sieje grozę i zniszczenie w miasteczku w hrabstwie Miles, wybierając za czas ataku noc halloweenową. Jego ofiarą są nastoletnia dziewczyna i jej młodszy brat.

"Terrifier 2" zgłoszony do Oscarów

Nowy film Damiena Leone ma być tak przerażający, że niektórzy widzowie wymagają interwencji pogotowia. Portal "EW" przytacza relacje użytkowników Twittera, którzy rzekomo oglądali horror o morderczym klaunie. "Mój przyjaciel zemdlał i kino wezwało karetkę pogotowia. Gorąco polecam" - napisał pewien internauta. Kolejny miał być świadkiem tego, jak jedna osoba zemdlała na widowni, a inna wymiotowała po napisach końcowych.

Terrifier 2 Trailer #1 (2022)

Miłośnicy "Terrifier 2" mają osobliwe poczucie humoru, bo w ramach żartu postanowili zgłosić krwawy horror do Oscarów. Wniosek do Amerykańskiej Akademii Filmowej złożył portal "Bloody Disgusting". Pomysłodawcy nie przewidują, że "Terrifier 2" zdobędzie nominację do Oscara. Niemniej - jak piszą w uzasadnieniu - "pomysł był zbyt zabawny, by nie wcielić go w życie".

#OscarsForArt

"Bloody Disgusting" zainicjował akcję w mediach społecznościowych, której celem jest nagłośnienie tego, że "Terrifier 2" walczy o Oscara. Wnioskodawcy apelują o oznaczanie Akademii na Twitterze i pisanie hasztagu #OscarsForArt.

Co ciekawe, "Terrifier 2" spełnia wszystkie wymagania, który musi spełnić film przed zgłoszeniem do Oscarów. Chodzi m.in. o co najmniej tygodniową dystrybucję w kinach, metraż przekraczający 40 minut i format w określonym standardzie. Teraz pozostaje jedynie kibicować, by Akademia przyjrzała się... wyróżniającemu się dziełu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 8
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
QwertAS,zgłoś
Nie wiwm jak można qymiotować na tym filmie.Nic takiego nie było czego nie ma w tego typu filmach.Chyba ktoś coś przekłamuje tak jak z tym, że ludzie mdleli na tym filmie.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się