Tęczowe ognisko w "God of War: Ragnarok" ma wzruszającą historię
Jake Snipets był jednym z programistów, który pracował nad grą "God of War: Ragnarok". Mężczyzna zmarł i nie doczekał premiery tytułu. Wydawca gry uczcił pamięć pracownika w niezwykły sposób.
"God of War: Ragnarok" to kandydat do gry roku 2022. Tytuł od Santa Monica Studio miał premierę 9 listopada i z miejsca zdobył serca graczy. Odbiorca wciela się w pochodzącego z greckiej mitologii spartańskiego wojownika Kratosa. Ten wraz z synem Arteusem przenosi się do świata wierzeń nordyckich. Ojciec i syn przemierzają dziewięć światów, starając się uniknąć udziału tytułowym Ragnaroku - konflikcie nordyckich bogów i olbrzymów.
Podobne
- "God of War: Ragnarok" z reklamą o relacji ojca z synem. "Każdy tata jest półbogiem"
- "God of War: Ragnarok" oburzył internautów. Drama o kolor skóry
- Gry w cenie dużego kebaba? Promocje w PS Store
- Meksykański kartel narkotykowy rekrutował w… GTA: Online
- Jak wykorzystać potencjał YouTube w grach: Donut Media
W zespole programistów tworzących "God of War: Ragnarok" pracował Jake Snipes. Mężczyzna zmarł w 2020 roku na skutek epilepsji i nie mógł zobaczyć efektu pracy. Twórcy gry postanowili uczcić pamięć o zmarłym programiście. W jaki sposób? Jedna z pobocznych misji w "God of War: Ragnarok" dotyczy Snipesa.
Jake Snipes w "God of War: Ragnarok"
Dużą rolę w upamiętnieniu zmarłego programisty odegrał jego partner Sam Handrick, który również pracuje dla Santa Monica Studio. Handrick i Snipes poznali się w 2019 roku i razem tworzyli "God of War: Ragnarok". Partner zmarłego programisty przekonał pozostałych członków zespołu, aby stworzyć misję "Across the Realms" ("Poprzez światy") w hołdzie Snipesowi.
"God of War: Ragnarok" i tęczowe ognisko
W "Across the Realms" Kratos poszukuje składników do wyjątkowej potrawy, która znacząco zwiększa statystyki bohatera. Gracz będzie zbierał składniki w czterech krainach. W każdej z nich może się natknąć na namalowane na skałach symbole serc. Na sercach są wyryte inicjały Sama i Jake'a w języku nordyckim. Ponadto relację dwóch programistów odzwierciedla w grze historia Jariego i Somra.
"To historia o dwóch mężczyznach, którzy odnajdują się w okrutnym świecie i znajdują miejsce, w którym mogą po prostu należeć do siebie nawzajem. Chciałem, aby była to historia, którą zna wiele osób queer: o podróży przez świat, który nie zawsze cię rozumie, by finalnie znaleźć miejsce, w którym czujesz się jak domu. Czasami tym miejscem jest po prostu inna osoba. A coś tak prostego jak przepis może być łącznikiem między tym domem" - napisał Handrick na Twitterze.
W "God of War: Ragnarok" gracz może trafić na wiecznie płonące tęczowe ognisko, które ma symbolizować Jake'a Snipesa i społeczność LGBTQ+.
Źródło: PPE/IGN
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Julia Żugaj ma nowego chłopaka? "Jest dla mnie teraz ogromnym wsparciem"