Ksiądz Sebastian Kosecki w szczerym wyznaniu

Ksiądz z TikToka wyznaje. "Nie lubię święconki"

Źródło zdjęć: © YouTube - Sebastian Kosecki / YouTube
Natalia Witulska,
31.03.2024 18:00

Ksiądz Sebastian Kosecki udostępnił film na TikToku. Przyznał się w nim, że mimo to, że jest duchownym, nie jest wielkim fanem tradycji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Przyznał jednak, że jest to piękny zwyczaj.

Od niedzieli 30 marca do poniedziałku 31 marca trwają na całym świecie Święta Wielkanocne. W Wielką Sobotę wielu Polaków udało się do kościołów, aby tradycyjnie poświęcić pokarmy, które będą spożywane w świąteczne śniadanie dzień później. Ksiądz Sebastian Kosecki udostępnił film na TikToku, w którym wyznał, że nie przepada za święconką. Powiedział, dlaczego nie jest fanem sobotniej zwyczaju.

Sebastian Kosecki to ksiądz, który zdobył popularność, udostępniając filmy w mediach społecznościowych. Duchowny działa zarówna na TikToku, jak i na platformie YouTube. Zasłynął jako wesoły i zawsze uśmiechnięty kapłan opowiadający o wierze w przystępny oraz zrozumiały dla wszystkich sposób. W sobotę 29 marca udostępnił materiał na aplikacji TikTok, w której wyznał, dlaczego nie przepada za święconką w Wielką Sobotę.

Popularny ksiądz Sebastian Kosecki o święconce

Ksiądz Sebastian Kosecki zdecydował, że podzieli się ze swoimi obserwatorami pewnym wyznaniem. W sobotę 29 marca udostępnił film na aplikacji TikTok. Przyznał w nim, że mimo to, że jest duchownym, wcale nie jest fanem tradycji, która odbywa się w Kościele katolickim w Wielką Sobotę. Kapłan opowiedział, z czym dokładnie kojarzy mu się tradycyjna świąteczna sobota.

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

- Nikomu nie mówcie, ale nie za bardzo lubię święconkę. Ogólnie to jest piękny zwyczaj, kiedy wchodzimy do kościoła, święcimy nasze pokarmy w koszyczkach, jest taki genialny vibe. Pamiętam, że jak byłem dzieckiem to uwielbiałem ten moment. Szczególnie, jak była taka pogoda jak teraz - powiedział na początku filmu ksiądz Kosecki.

trwa ładowanie posta...

- Natomiast, gdy człowiek zrozumie, o co chodzi w Wielkiej Sobocie, że jest to dzień wielkiej ciszy, tzn. Jezus jest złożony w grobie. To czytanie, które jest dzisiaj w liturgii, kiedy Jezus schodzi do otchłani, wyciąga z tej otchłani Adama, Ewę, wprowadza ich do nieba, bo jest już otwarte przez jego śmierć i zmartwychwstanie, to jest to w ogóle nie do opisania - powiedział kapłan na TikToku.

Przyznał, że przez tradycję święcenia pokarmu wielu ludziom może uciec z głowy, jak ważne przesłanie jest w całej Wielkiej Sobocie. Największą tajemnicą tego dnia jest śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, a nie święcenie jedzenia, które zjada się na świątecznym śniadaniu w Niedzielę Wielkanocną. Kapłan podkreśla, że ma nadzieję, że wszyscy katolicy pamiętają właśnie o tym.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1