Krzysztof Stanowski wydaje tomik poezji błyskawicznej

Stanowski wielkim poetą był? Dziennikarz wydaje tomik wierszy xD

Źródło zdjęć: © Kanał Sportowy / Kanał Sportowy
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,11.06.2021 15:16

"Kmioty polskie" to nazwa tomiku poezji błyskawicznej, którego autorem jest Krzysztof Stanowski na spółkę z Robertem Mazurkiem. W ten sposób współzałożyciel Kanału Sportowego chce ostatecznie udowodnić Jasiowi Kapeli, że jest on "ch*j, a nie poeta".

Stanowski. Staśko. Kapela. Błańska. Dzięki tym czterem nazwiskom część debaty publicznej w Polsce w ostatnich tygodniach zamieniła się w jedną wielką bekę. Czegokolwiek by oni nie zrobili lub nie napisali, internauci się tym emocjonują jak najlepszymi odcinkami "Gry o tron". Żeby być z tym serialem na bieżąco, trzeba non-stop obserwować naszych bohaterów w mediach społecznościowych.

Jeśli chcecie nadrobić poprzednie odcinki najciekawszej megadramy ostatnich tygodni i wiedzieć, o co chodzi w tym artykule, to teraz zalinkuję do najważniejszych odsłon sporu w kolejności chronologicznej – Jaś Kapela skompromitował się podczas rozmowy w Hejt Parku, Jaś Kapela chce walczyć w Fame MMA, Krzysztof Stanowski i Maja Staśko wywołują gównoburzę na Twitterze.

"Kmioty polskie" na złość Jasiowi Kapeli

W sklepie Kanału Sportowego czytamy, że "Kmioty polskie" to jest "tomik autorstwa Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka, stojących na czele nowej fali polskiej poezji, zwanej poezją błyskawiczną - a to dlatego, że napisanie jednego dzieła z założenia ma zajmować nie więcej niż sześć minut i 18 sekund. Cały dochód zostanie właściwie rozdysponowany".

Nazwa tomiku jest nawiązaniem i do poematu "Kwiaty polskie" Juliana Tuwima, i do wypowiedzi Jasia Kapeli z wywiadu u Maliny Błańskiej. Jaś zasłynął dziwacznym zdaniem, kiedy zapowiedział swój wywiad u Błańskiej: – Pozdrowienia dla Krzysia Stanowskiego, mam nadzieję, że jesteś z siebie zadowolony, kmiocie – powiedział Kapela, a redaktor Kanału Sportowego wykorzystał tę obelgę.

Jaś Kapela - "STANOWSKI Ty Kmiocie!"

"Kmioty..." są kolejną odsłoną sporu o ustawę reprograficzną. Ustawa wprowadzi podatek, który klienci zapłacą od elektroniki, aby wesprzeć finansowo artystów. Zwolennikiem ustawy jest Kapela, a przeciwnikiem Stanowski. Współzałożyciel Kanału Sportowego chce za pomocą "Kmiotów..." udowodnić, że każdy może pisać wiersze i odnieść sukces finansowy, dlatego wsparcie państwa jest niepotrzebne.

Wpływy z "Kmiotów polskich" zostaną przekazane na cele charytatywne

Krzysztof Stanowski i Robert Mazurek przekażą wpływy ze sprzedaży "Kmiotów polskich" na cele charytatywne. Panowie nie chcą powiedzieć, na co dokładnie przeznaczą zyski, gdyż "ich konkurenci" (to jest szpilka w stronę Jasia Kapeli) będą deprecjonować ich "pracę", że jest to zwykła "akcja charytatywna". Tomik można kupić do końca czerwca, a egzemplarze książki trafią do nabywców w sierpniu.

KANAŁ SPORTOWY ŚWIĘTUJE PÓŁ MILIONA SUBÓW! STANOWSKI WYDA KSIĄŻKĘ ZE SWOIMI WIERSZAMI!

Jesteście zainteresowani zakupem "Kmiotów polskich"? Krzysztof Stanowski udostępnił już próbkę tego, co przeczytamy na stronicach książki. Dziennikarz, zainspirowany wywiadem Jasia Kapeli u Maliny Błańskiej, napisał wierszyk zaczynający się od słów "Kanapa szara, jej konfesjonał" i udostępnił go na Twitterze:

trwa ładowanie posta...

Dodajmy jeszcze poemat "Do Tomasza Bąka", który jest w formie wideo:

WIERSZ Stanowskiego - Stanowski recytuje wiersz do *ARTYSTÓW*

Współzałożyciel Kanału Sportowego regularnie przedstawia, jak wygląda sprzedaż tomiku poezji, który pisze na spółkę z Robertem Mazurkiem. Z najnowszego raportu (z dnia 11 czerwca) wynika, że dziennikarze znaleźli już prawie 4,5 tys. czytelników swoich wierszy.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0