hbo
"Ród Smoka" powraca. Drugi sezon już wkrótce
My, dzieci z dworca ZOO

"My, dzieci z dworca ZOO". HBO pokaże serial na podstawie szokującej książki

Źródło zdjęć: © YouTube @HBO Polska / YouTube @HBO Polska
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.02.2021 11:56

27 lutego na HBO GO odbędzie się premiera serialu "My, dzieci z dworca ZOO". Jest to produkcja oparta na słynnej książce Kai Hermann i Horsta Riecka o tym samym tytule. Sprawdźcie szczegóły!

Właśnie obejrzeliśmy zwiastun serialu "My, dzieci z dworca ZOO". Produkcja, którą pokaże HBO, bazuje na słynnej, wydanej w 1978 roku książce Kai Hermann i Horsta Riecka o tym samym tytule. Książka opowiada o życiu młodej narkomanki Christiane F. (Christiane Vera Felscherinow), a tytułowy dworzec ZOO to stacja kolejowa w Berlinie Zachodnim, gdzie żyli nieletni narkomani.

Podobnie jak w książce, tak i w serialu głównym wątkiem mają być losy Christiane – młodej dziewczyny, która ucieka z domu po tym, jak jej rodzice się rozstają. Bohaterka odnajduje się w świecie młodych narkomanów. Z nowymi przyjaciółmi – Stellą, Babsi, Axel, Michi i Bennoz – dziewczyna szuka mocnych wrażeń, uzależnia się od używek i stacza coraz niżej na życiowe dno.

My, dzieci z dworca ZOO - trailer HBO GO

"My, dzieci z dworca ZOO" na HBO GO. Premiera, obsada, twórcy

W roli Christiane wystąpi Jana McKinnon. Michelangelo Fortuzzi zagra Benno, Lea Drinda wcieli się w Babsi, Lena Urzendowsku zagra Stellę, Jeremias Meyer zagra Axela, a Bruno Alexander wystąpi jako Michi. Reżyserem "My, dzieci z dworca ZOO" jest Philipp Kadelbach (twórca m.in. "Nasze matki, nasi ojcowie"). Ośmioodcinkowy serial pojawi się 27 lutego w całości na HBO GO, a na antenie HBO w kwietniu.

Serial w reżyserii Kadelbacha nie będzie pierwszą produkcją, która podejmuje się adaptacji słynnej książki Kai Hermann i Horsta Riecka. W 1981 roku ukazał się film Uli Edela "My, dzieci z dworca ZOO", w którym jedną z ról zagrał David Bowie. Film ma status kultowy, co widać po krytycznych reakcjach internautów pod zwiastunem serialu Kadelbacha.

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (Trailer)

Zastanawiacie się, jakie nowości pojawiają się na platformach streamingowych? Dowiedzcie się, co warto zobaczyć w lutym na HBO GO?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Znamy datę premiery 2. sezonu "The Last of Us". Nie jest dobrze