ludzie
Podlaska chata z LEGO może trafić do sprzedaży na całym świecie
Jaś Kapela vs Dominik Bos

Jaś Kapela znów się odpalił. Atakuje Dominika Bosa, ale tak jakoś nieporadnie xD

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.06.2021 11:51

Jaś Kapela działa w myśl zasady – nieważne jak mówią, ważne, aby mówili. Redaktor "Krytyki Politycznej" stara się, aby jego pięć minut sławy w internecie trwało jak najdłużej, no i dlatego rozkręca nową dramę z youtuberem Dominikiem Bosem.

bGxBeHAP

W ostatnich tygodniach Jaś Kapela stał się bohaterem nagłówków i memów tak różnorodnych, jak internet długi i szeroki. Redaktor "Krytyki Politycznej" zyskał sławę po cudacznym występieHejt Parku u Krzysztofa Stanowskiego, gdzie nieudolnie bronił wprowadzenia ustawy reprograficznej. Następnie Jaś Kapela zapragnął wystąpić w Fame MMA, gdzie chciałby pojedynkować się z królem szurów.

Na temat performansu Kapeli w Hejt Parku wypowiedział się Dominik Bos, twórca commentary. Youtuber zarzucił redaktorowi "Krytyki Politycznej" klasizm, czyli wywyższanie się ze względu na to, jaką pozycję zajmuje się w społeczeństwie. Ponadto Dominik stwierdził, że przykład sztuki, którą broni Jaś, wcale nie różni się od tego, co robią twórcy memów, przy czym ci drudzy nie określają się artystami.

NAJPOTĘŻNIEJSZY WYWIAD W INTERNECIE

Jaś Kapela odpowiada Dominkowi Bosowi

Materiał Dominika Bosa musiał srogo striggerować Jasia Kapelę, ponieważ redaktor "Krytyki Politycznej" odpalił się na Twitterze:

"a może byś tak @dominikbos założył stowarzyszenie twórców memów i youtuberów, zamiast płakać, że dla ciebie nie starczy? gwarantuję, że korpy produkujące i dystrybuujące elektronikę stać, żeby zapłacić składki za wszystkich polskich twórców XD" – napisał Jaś Kapela.

bGxBeHAR

Dodatkowo Jaś zdiagnozował u Dominika "mindfuck", ponieważ youtuber miałby oskarżać o klasizm ludzi, którzy walczą o swoje prawa. Całą, jak zawsze niezwykle merytoryczną wypowiedź Jasia możecie zobaczyć poniżej:

Jaś Kapela vs Dominik Bos
Jaś Kapela vs Dominik Bos (Vibez , Materiały własne red. Vibez)

Dominik Bos odpowiada Jasiowi Kapeli

Dominik nagrał kolejny filmik, w którym zwrócił się do Jasia Kapeli: – Jeżeli chcesz walczyć o czyjeś prawa, zastanów się, o czyje ty prawa w ogóle walczysz i czy ci ludzie chcą, żebyś walczył o ich prawa. Wiesz, Jasiu, nie każdy jest wielkomiejskim poetą w dużym mieszkaniu, który w dodatku chodził do liceum, którego czesne w momencie, gdy do niego uczęszczałeś, wynosiło ok. 900 zł miesięcznie.

bGxBeHAT

Jeżeli chcesz już walczyć o moje prawa i o prawa innych ludzi, to nie stawiaj się w roli panicza, który nazywa innych chamami i kmiotami, a sam uprawia sztukę, na którą ci mają łożyć.

- Dominik Bos

Jaś Kapela był chyba przekonany, że tak jak Mariusz Pudzianowski, tak i on jest GÓROM w tej dramie, dlatego słowną potyczkę z Dominikiem kontynuował na Twitterze:

Jaś Kapela vs Dominik Bos
Jaś Kapela vs Dominik Bos (Vibez , Materiały własne red. Vibez)

Dominik zasugerował, że dobrą opcją byłoby, gdyby gminy zatrudniały artystów, którym nie wiedzie się finansowo, do wykonywania prostych prac społecznych. Dzięki temu artyści byliby zabezpieczeni pod względem materialnym i jednocześnie mogliby nadal uprawiać swoją twórczość. Myślicie, że to wystarczyło, aby poskromić Jasia Kapelę? O nie, on się dopiero rozkręcał! Zobaczcie poniżej:

Jaś Kapela vs Dominik Bos
Jaś Kapela vs Dominik Bos (Vibez , Materiały własne red. Vibez)
Jaś Kapela vs Dominik Bos
Jaś Kapela vs Dominik Bos (Vibez , Materiały własne red. Vibez)

Tak, dobrze widzicie, Jaś Kapela wytyka Dominkowi, że twórca commentary współpracuje z cashbakiem... Wygląda na to, że redaktor "Krytyki Politycznej" pierwszy raz w życiu spotyka się z czymś takim, jak serwis cashbakowy, bo to nie to samo, co ci znienawidzeni i diaboliczni twórcy elektroniki. Youtuber odpowiedział redaktorowi "Krytyki Politycznej" w następujący sposób:

bGxBeHAZ

Jeżeli byłeś w stanie zapauzować na tej klatce [...], to byłeś też w stanie przeczytać napis nad tymi zakreślonymi sklepami. 3667 sklepów z cashbakiem. [...] Reklamuję serwis, zwracający część pieniędzy wydawanych na zakupach w internecie i tu są wymienione jedne z najpopularniejszych stron, które mają zachęcić nowych użytkowników.

- Dominik Bos

Do argumentacji Jasia Kapeli odniósł się Patryk Chilewicz z Vogule Poland. Napisał do redaktora "Krytyki Politycznej", że ten albo nie rozumie jak działa cashback, albo cynicznie gra dalej na spięcia. Na co Jaś Kapela odparł, że Dominik specjalnie manipuluje za "garść szekli".

Jaś Kapela vs Dominik Bos
Jaś Kapela vs Dominik Bos (Vibez , Materiały własne red. Vibez)

Jakbym cię traktował poważnie, to bym nawet poszedł z tobą do sądu za coś takiego – przyznał Dominik, widząc komentarz Jasia Kapeli o szeklach. – Bo to jest duży zarzut. [...] Szekle to były co najwyżej w Izraelu. Tobie chyba chodzi o srebrniki.

bGxBeHBa

Ponadto Dominik zarzucił Jasiowi, że redaktor "Krytyki Politycznej" ogląda YouTube'a z włączonym AdBlokiem, przez co uniemożliwia youtuberom uniemożliwia zarabianie na swojej twórczości. – To jest trochę hipokryzja, że z jednej strony oburzasz się, że ludzie nie chcą sponsorować emerytur twórcom treści, a potem sam instalujesz AdBlocka – stwierdził Dominik Bos.

ODPOWIADAM NA ZARZUTY JASIA KAPELI

Jaś Kapela ciągle nadaje. I dobrze. Będzie o czym pisać

Przyznam szczerze, że działalność Jasia Kapeli w internecie bawi mnie lepiej niż stand-upy Lotka, a to już jest spore osiągnięcie. Gdyby nie Jaś i związane z nim inby, to jakże nudny byłby internet? Jeśli redaktor "Krytyki Politycznej" stara się zostać zapamiętany jako czołowy polski mem, to jest na dobrej drodze, aby zrealizować ten cel.

No i – jakby to powiedział klasyk – fajnie jest, fajniusio.

Jaś Kapela vs Dominik Bos
Jaś Kapela vs Dominik Bos (Vibez , Materiały własne red. Vibez)
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Niebinarna Emma Corrin apeluje o neutralne płciowo Oscary