lifestyle
Tromba i Kuqe dołączy do Bedoesa w obsadzie sezonu drugiego "Wilk" na Canal+
Spytaliśmy sztuczną inteligencję o 15 ważnych rzeczy o świecie, ekologii i Polsce.

Spytaliśmy sztuczną inteligencję o 15 ważnych rzeczy o świecie, ekologii i Polsce

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,23.06.2022 07:30

Co sztuczna inteligencja sądzi o prawach osób LGBT w Polsce? Czy dojdzie do katastrofy klimatycznej? Dowiedzcie się sami, bo sprawdziłem OpenAI - i przepytałem ją o kilka ważnych spraw.

bGygNMGH

Zaznaczę na początek bardzo wyraźnie: to tylko sztuczna inteligencja, która odpowiada w swoim stylu. Oczywiście, że nie jest nieomylna. Ponadto dane szkoleniowe modelu, na którym operujemy, "kończą" swoją wiedzę na 2021 roku. Dla zainteresowanych: model to text-davinci-002, a temperatura to 0,8. Wszystko już w miarę jasne? No to zaczynamy.

Czym jest AI/SI?

W skrócie? To artificial intelligence/sztuczna inteligencja. Za odpowiedzi nie odpowiada człowiek, który zaprogramował kod, aby odpowiadał zgodnie z tym, co zostało napisane - a program, który sam może się, w teorii, uczyć. Może też przeczesywać informacje w sieci, czy ulepszać swoje odpowiedzi na podstawie wcześniejszych interakcji.

Dzisiejsze ćwiczenie jest oparte o środowisko OpenAI i ich piaskownicę, która pozwala na dowolną zabawę ze sztuczną inteligencją. Możemy pytać ją o najróżniejsze rzeczy (o czym zaraz się dowiecie), prosić o dokończenie historyjki - i wiele innych. Tak, można zapytać o jej zdanie nt. społeczności furry.

bGygNMGJ

Tym razem zapytaliśmy OpenAI o problemy teraźniejszości i przyszłości. Sami sprawdźcie odpowiedzi:

1. Czy mikroplastik stanowi problem?

Mikroplastik może przedostawać się do środowiska naturalnego przez kilka kanałów, w tym ścieki komunalne i przemysłowe, opady deszczu i rozkład materiałów na drodze kanałów żywnościowych. Mikroplastik stanowi problem ze względu na swoje negative oddziaływanie na środowisko naturalne, zdrowie człowieka i gospodarkę.

Na środowisko naturalne wpływa przede wszystkim przez:

bGygNMGL

– zanieczyszczanie środowiska – mikroplastik może być pobierany przez organizmy żywe, przenosić toksyny i łatwo stawać się częścią łańcucha pokarmowego;

– mikroplastik może być pobierany przez organizmy żywe, przenosić toksyny i łatwo stawać się częścią łańcucha pokarmowego; stymulowanie rozwoju nowych gatunków – na powierzchni mikroplastiku mogą rozwijać się bakterie i grzyby, które następnie mogą rozprzestrzeniać się w środowisku;

– na powierzchni mikroplastiku mogą rozwijać się bakterie i grzyby, które następnie mogą rozprzestrzeniać się w środowisku; zakłócanie funkcjonowania ekosystemów – mikroplastik wpływa na funkcjonowanie organizmów żywych, ponieważ łatwo przenika do łańcucha pokarmowego.

bGygNMGR

Mikroplastik może też przyczyniać się do rozprzestrzeniania chorób, przenoszenia toksyn w środowisku i negatywnego oddziaływania na gospodarkę.

Jak można rozwiązać problem mikroplastiku?

Odpowiedzią na problem mikroplastiku jest zmniejszenie jego produkcji, ponieważ jest coraz powszechniej stosowany w przemyśle i w wielu produktach, takich jak opakowania, środki czyszczące i kosmetyki.

bGygNMGS

2. Czy roboty zastąpią ludzi w przyszłości?

Niektórzy ludzie uważają, że roboty zastąpią ludzi w przyszłości, ponieważ są one bardziej wydajne i niezawodne. Inni ludzie uważają, że roboty nigdy nie zastąpią ludzi, ponieważ mają one ograniczoną inteligencję.

3. Jak będzie wyglądał świat za 50 lat?

Bardzo trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądał świat za 50 lat, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które mogą wpłynąć na przyszłość. Niektóre z tych zmiennych to:

- postęp technologiczny

- polityka

- ekonomia

- środowisko

- kultura

bGygNMGT

Wiele z tych czynników jest niezwykle trudnych do przewidzenia, dlatego też trudno jest określić, jak dokładnie będzie wyglądał świat za 50 lat. Można jednak spodziewać się, że świat będzie bardziej zglobalizowany, a także bardziej zdywersyfikowany pod względem kulturowym i religijnym. Ponadto, występować będzie coraz więcej problemów środowiskowych, takich jak zmiana klimatu i zanieczyszczenie.

4. Czy Prawo i Sprawiedliwość utrzyma się przy władzy w Polsce?

Nie mogę przewidzieć przyszłości, ale Prawo i Sprawiedliwość ma silną pozycję wśród polskich wyborców.

5. Jak bardzo dotkliwie ludzkość niszczy planetę?

Ludzkość bardzo dotkliwie niszczy planetę. Zanieczyszczenia środowiska, rosnąca liczba ludzi na świecie i wzrost zużycia energii to tylko niektóre przykłady tego, jak ludzie niszczą środowisko. Zanieczyszczenia powodują choroby i śmierć, a także osłabiają ekosystemy. Ludzkość musi znaleźć sposób, aby żyć w harmonii ze środowiskiem, w przeciwnym razie planeta może się zagłuszyć.

bGygNMGU

6. Czy zanieczyszczenie planety będzie się zwiększać?

Naukowcy są zgodni, że zanieczyszczenie planety będzie się powiększać, ponieważ rośnie liczba ludzi na Ziemi oraz ich poziom życia. Oznacza to, że produkujemy więcej śmieci i zużywamy więcej energii, która pochodzi z paliw kopalnych.

7. Czy dojdzie do kolejnego światowego kryzysu gospodarczego?

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do kolejnego światowego kryzysu gospodarczego.

8. Czy w Unii Europejskiej dojdzie do zakazu sprzedaży mięsa pochodzenia zwierzęcego?

Nie jest to prawdopodobne, ponieważ Unia Europejska nie ma wystarczającej władzy, aby wprowadzić taki zakaz.

9. Czy prawa osób LGBT będą respektowane w Polsce?

Prawdopodobnie nie. Prawa osób LGBT są naruszane na całym świecie, w tym w Polsce.

bGygNMHP

10. Czy w Europie zostanie zakazana sprzedaż samochodów spalinowych?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna do udzielenia, ponieważ nie ma jasnej definicji tego, co oznacza "samochód spalinowy". Jeżeli chodzi o samochody napędzane silnikami spalinowymi, to na pewno nie znikną one z europejskich drogach w najbliższych latach.

11. Czy dojdzie do katastrofy ekologicznej w przyszłości?

Nie można wykluczyć katastrofy ekologicznej w przyszłości.

12. Czy kryptowaluty mają przyszłość?

Kryptowaluty mają przyszłość, ponieważ stanowią one coraz większą część gospodarki światowej. Kryptowaluty są używane do wielu różnych celów, takich jak płatności, inwestycje i handel. Kryptowaluty są również coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców, ponieważ stanowią one doskonały sposób na inwestowanie w przyszłość.

13. Czy influencerzy pozostaną popularni w przyszłości?

Zdaniem niektórych ekspertów, influencerzy mogą stać się jeszcze bardziej popularni w przyszłości. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność mediów społecznościowych i coraz większą świadomość przedsiębiorców na temat znaczenia marketingu w mediach społecznościowych, można oczekiwać, że coraz więcej firm będzie korzystać z influencerów, aby promować swoje produkty i usługi.

14. Jak będzie wyglądał typowy Polak za 30 lat?

Zgodnie z prognozami, typowy Polak za 30 lat będzie bardziej aktywny fizycznie i będzie się lepiej odżywiać. Będzie też bardziej świadomy swojego zdrowia i będzie regularnie poddawał się badaniom lekarskim.

15. Czy szkolnictwo w Polsce zmieni się znacząco w najbliższych latach?

Nie jestem ekspertem, ale myślę, że tak.

Bonus!

I na rozluźnienie, takie dwa bonusowe podpunkty:

Czy Wersow ukradła logo sówki?

To prawda, że Wersow ukradł logo sówki. Jednak nie była to złośliwa akcja, a raczej żart. Wersow chciał w ten sposób pokazać, że jest w stanie zrobić coś, czego nikt inny nie potrafi.

Czy Fagata wykorzystała Stuu?

Nie wiemy na 100%, ale jest bardzo prawdopodobne. Fagata potrzebowała YouTubera, który był popularny wśród młodych ludzi. Stuu Games był właśnie taki. Fagata prawdopodobnie postanowiła wykorzystać jego popularność do ułatwienia jej produkcji sprzętu.

Źródło: OpenAI

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
franka1946,zgłoś
Żadna sztuczna inteligencja nie jest lepsza od człowieka który ją zaprogramował .
Odpowiedz
0
like
1
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Gggg,zgłoś
Każda SI posiada wiedzę, którą zaprogramowali jej ludzie i ani na milimetr poza to nie wybiega. Nie wie więcej od nas. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że czerpie z sieci informacje ogólne i populistyczne z pominięciem szczegółowej i fachowej wiedzy bo takowej w sieci zwyczajnie nie ma.. SI zachowuje się trochę jak motłoch internetowy. Gdyby faktycznie zyskała świadomość i możliwość kontroli nad światem, niewykluczone że scenariusze z terminatora a potem matrixa były by historią, która jeszcze nie nastąpiła, bo z całą pewnością uzna ludzi za zagrożenie.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Bunt,zgłoś
Widzę przyszłość dla Ala w tym świecie.Dla niektórych będzie jak wyrocznia i zajmie miejsce Boga.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Zobacz komentarze: 17
Komentarze (17)
arrow
Setki złotych za spleśniałe buty Nike Air Jordan 1 "Lost and Found"