Radna PiS do niepełnosprawnego senatora: "W twoim kalekim, nieszczęsnym życiu"

Radna PiS Małgorzata Jacyna-Witt kpi z senatora z niepełnosprawnością. Teraz mówi, że to fejk i straszy sądem

Źródło zdjęć: © vibez.pl
Marta MuniakMarta Muniak,13.04.2022 15:19

"W twoim kalekim, nieszczęsnym życiu" - miała napisać na Twitterze pod tweetem senatora Jana Filipa Libickiego, który porusza się na wózku. Teraz, jak ma to w zwyczaju, wypiera się wszystkiego. To nie jej pierwszy popis CHAMSTWA...

Małgorzata Jacyna-Witt to radna PiS, która nie raz trafiała na łamy internetowych portali. Głównie przez swoje kontrowersyjne wpisy, ale ci bardziej biegli w polskiej polityce na pewno pamiętają jej ustawkę rowerową.

trwa ładowanie posta...

Szczecińska radna znowu znalazła się pod ostrzałem opinii publicznej. Jan Filip Libicki pochwalił się na Twitterze zdjęciem z 2009 roku, które upamiętnia jego odejście z Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 roku Libicki przystąpił do Platformy Obywatelskiej, natomiast w 2019 roku był już związany z PSL, a odejście z PiS opisał jako "jedną z najlepszych decyzji w politycznym życiu".

Jacyna-Witt miała skomentować zdjęcie następująco:


W twoim kalekim, nieszczęśliwym życiu.

Dodajmy, że Jan Filip Libicki jest osobą poruszającą się na wózku. Wpis zniknął z konta radnej, ale że w internecie nic nie ginie, zachowały się screeny:

trwa ładowanie posta...

Polityczka PiS twierdzi, że to fejk. Mało tego, zapowiedziała że pozwie też Marka Borowskiego, bo on podał ten rzekomo fejkowy wpis dalej:

trwa ładowanie posta...

Szczerze? Fake newsy, fejkowe screeny etc to już niestety codzienność w mediach społecznościowych. Jednak czy w przypadku akurat tej radnej, taki wpis byłby nieprawdopodobny? Spójrzmy na historię jej najbardziej "wybitnych" tweetów:

Tweety Jacyny-WItt
Tweety Jacyny-WItt (Twitter.com)
Tweety Jacyny-WItt
Tweety Jacyny-WItt (Twitter.com)
Tweety Jacyny-WItt
Tweety Jacyny-WItt (Twitter.com)

Przypomnijmy też, że Jacyna-Witt przegrała już jeden proces. Została nawet sądownie zmuszona do przeprosin. Co zrobiła? Założyła nowe konto na FB specjalnie, żeby je tam umieścić.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0