Bulwary Wiślane alkohol

Spożywanie alkoholu na Bulwarach Wiślanych nielegalne? Trzaskowski interweniuje

Źródło zdjęć: © Mata, Twitter, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,25.04.2022 16:00

Zastanawiacie się, czy w tym roku będziecie mogli spożywać alkohol na Bulwarach Wiślanych w Warszawie? Niestety, aktualnie jest to nielegalne, ale kto wie, może interwencja Rafała Trzaskowskiego coś zmieni?

Lato zapasem, temperatury robią się coraz wyższe, część z nas pewnie marzy już o wieczornych spacerach i spotkaniach w plenerze. W Warszawie jedno miejsce pod tym względem cieszy się chyba największą popularnością i są nim oczywiście Bulwary Wiślane.

Pewnym problemem już od dawna jest oczywiście spożywanie alkoholu w tym miejscu. W tym roku najprawdopodobniej nie będzie ono możliwe. Rafał Trzaskowski postanowił jednak wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić coś w tej sprawie.

Alkohol na Bulwarach Wiślanych - legalny czy nie?

Jeszcze do 2018 roku alkohol "na schodkach" na Bulwarach Wiślanych był zakazany. Po głośnej sprawie Marka Tatały - twórcy inicjatywy "Legalnie nad Wisłą" - uznano jednak, że zachodni brzeg Wisły nie jest ulicą i można w tym miejscu spożywać alkohol.

trwa ładowanie posta...

Wszystko oczywiście zmieniła pandemia. W 2020 ponownie zakazano spożywania alkoholu na warszawskich bulwarach. Niestety, ten stan najprawdopodobniej się utrzyma i tego stanu nie zmieni żadne cofnięcie pandemicznych obostrzeń.

Niestety w tym roku Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził nieważność uchwały Rady Warszawy z 2018 roku i spożywanie alkoholu na Bulwarach Wiślanych ponownie stało się nielegalne. Z takiego obrotu sprawy ucieszyli się właściciele luksusowych budynków znajdujących się w przy Wiśle.

trwa ładowanie posta...

Warszawa będzie się odwoływała. Trzaskowski za legalizacją spożywania alkoholu na schodkach

Z tą decyzją nie zgadza się prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski. Zdecydował się wnieść skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Bulwary Wiślane to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc stolicy. Chętnie spędzają tu wolny czas nie tylko warszawiacy i warszawianki, ale także odwiedzających stolicę turyści i turystki. Bulwary są dostępne dla wszystkich, rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. Rzeka, zieleń oraz odpowiednia infrastruktura pozwalają odpocząć i zrelaksować się. Uchwała Rady Warszawy wychodziła naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bulwarów

Zaznaczmy może, że na schodkach raczej nie dochodzi do jakiegoś wielkiego i nieodpowiedzialnego spożycia alkoholu. Większość osób przychodzi tam na przysłowiowe "jedno piwko". Na bulwarach można spotkać też rodziców z dziećmi, młodych ludzi, osoby starsze. Nie jest to jakiś "studencki klub" czy "speluna".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Dodajmy przy tym, że w wielu krajach europejskich np. w Niemczech czy Francji spożycie alkoholu w miejscach publicznych jest legalne i to nie tylko w takich turystycznych, sprzyjających letnim spotkaniom przestrzeniach.

Miejmy więc nadzieję, że odwołanie Rafała Trzaskowskiego przyniesie jakieś skutki. Oczywiście nikogo do spożycia alkoholu nie namawiamy, spotykać się na Bulwarach Wiślanych można i bez niego, ale przecież do tej pory nie było też większego problemu z jego legalnością…

Mata - Schodki

Źródło: pap.pl, warszawa19115.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0