Neuralink, małpa gra w grę przy użyciu umysłu

Zaczynam obawiać się o ludzkość. Neuralink sprawił, że małpa gra w Ponga przy użyciu umysłu 😐

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,09.04.2021 07:45

Elon Musk to taki człowiek, którego albo się kocha, albo się go boi. Obecnie jestem na tym drugim końcu skali, przez to, co Musk pokazał. A co pokazał? Ano małpę grającą w grę… przy użyciu fal mózgowych.

Macie czasem ochotę rano przeczytać jakiegoś miłego newsa, który poprawi Wam humor z rana? Prawdopodobnie ten tekst bardziej sprawi, że będziecie bali się o globalną dominację małp. Albo Elona Muska. Lub też Elona Muska z armią małp.

Co teraz zrobił Elon?

Może nie Elon w 100%, ale założona przez niego firma Neuralink. Firma ta zajmuje się neurotechnologią. Odkrycie mózgu, wykorzystywane go do kompletnie nowych użyć dla niego i podobne sprawy. Neuralink testuje swoje urządzenia poprzez chirurgiczne wszczepianie ich do mózgów żywych małp, świń i innych zwierząt. Do 2021 firma testowała na zwierzętach, ale już w tym roku ma zacząć testować na ludziach!

Dzisiaj jednak nie o ludziach, tylko o małpach. A raczej jednej małpie, która gra w pradawną grę „Pong”. Taki pradziadek wszystkich gier. Prosta, bo polegająca na odbijaniu piłki w dwóch wymiarach. Normalnie potrzebny jest do tego joystick. Powitajmy naszą małpę testową, czyli Pagera. Jest to 9-letni makak, który otrzymał szczepy około 6 tygodni przed nagraniem poniższego wideo.

Małpa gra w Ponga za pomocą swojego umysłu

Monkey MindPong

O co chodzi z rurką? Neuralink mówi o tym, iż podaje ona Pagerowi nagrodę w postaci smoothie z banana.

Oczywiście Elon musiał zatweetować coś śmieszkowego:

trwa ładowanie posta...

Naturalnie powstały także już memy, więc delektujcie się także tym!

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Zaczynam obawiać się o ludzkość. Chociaż pomyślcie, co się stanie, gdy ludzie zostaną wytrenowani do sterowania rzeczami za pomocą umysłu. Cóż, przyszłość jest przed nami! Neuralink opublikowało także dłuższy tekst z badaniami, wykresami i innymi rzeczami. Jeżeli macie ochotę poznać bardziej in-depth wyniki tego eksperymentu, to sprawdźcie ten tekst!

Uff, po wczorajszym tekście o "Parku Jurajskim w rzeczywistości" od Kuby, dzisiejsze wiadomości są takie bardziej… przyjemne.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2