styl
Adidas sprzedaje neutralną płciowo spódnicę. IsAmU w szoku
Sklep WERSOW ma gdzieś kupujących?

Sklep WERSOW ma gdzieś kupujących? Złe oceny, "fatalna jakość" i problemy ze zwrotami

Źródło zdjęć: © YouTube.com, Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.09.2021 11:15

Myśleliście, żeby kupić coś z oficjalnego sklepu Wersow? Może lepiej poczekajcie. Pojawiły się głosy, jakoby firma nie była tak "poważna". No i oceny fanów (jak i skład samych ubrań) są mocno średnie.

Sklep Wersow, czyli WERSOW STORE jest oddzielnym tworem od sklepu Ekipy. Ta kwestia była podniesiona kilkukrotnie podczas dramy z Wersow. Mniejsza o to - sam sklep prezentuje się nieźle. Oprócz klapek z AliExpress sprzedawanych z 3-krotną przebitką wszystkie stroje i ubrania wycenione są nieźle. Na zdjęciach też wyglądają nieźle… ale wiecie, na zdjęciach logo też wydawało się legitne, a wyszło zgoła inaczej.

Fani i youtuberzy sprawdzili ubrania Wersow

Wiadomo przecież, żeby nigdy nie warto ufać w 100% pięknym zdjęciom w sklepie. Nie zawsze ubrania będą wyglądać 1:1 na obrazkach. I niektórzy sprawdzili ubrania - trzymajcie się!

Składy niektórych sukienek i croptopów jest fatalny. Pokazała to Oliwia Nicevic. Coś takiego ma 87% poliestru? Wygląda nieźle, ale w lato będzie w tym gorąco. To samo z inną bluzką: znowu 87% poliestru, pod którym skóra kiepsko oddycha. Chcielibyście to mieć na sobie podczas upałów?

Youtuberka testuje ubrania ze sklepu Wersow
Youtuberka testuje ubrania ze sklepu Wersow (YouTube)
Youtuberka testuje ubrania ze sklepu Wersow
Youtuberka testuje ubrania ze sklepu Wersow (YouTube)

CAŁA PRAWDA O NOWEJ KOLEKCJI WERSOW😬 *coś poszło nie tak…*

Z drugiej strony, znajdzie się sporo rzeczy, które są wykonane prawie w 100% z bawełny: mowa o dresach czy bluzach. Więcej podobnych ciuchów przetestowała Oliwia Szymańska:

SPRAWDZAM UBRANIA OD WERSOW! *porażka czy hit?* 🦉

A z trzeciej… Psychocouple. Może tej pary nie lubić, ale w filmie poświęconym sklepie Weroniki, podeszli poważnie do tematu. Wymiary męskiego T-shirtu różniły się o 10 cm od wartości podanych na stronie. Zdecydowanie może wystąpić błąd, ale nie aż taki. Zwykle przyjmuje się odstępstwo na poziomie 2%.

WERSOW STORE - ŚREDNIO I DROGO🧐💰

Wardęga na swoim streamie wskazywał, że ubrania Wersow mogą być kopią innych strojów od większych firm:

Tylko że ludzie mi wysyłają 1:1 identyczny wzór, kolor i ramionka z innych produktów. I to nie z jakiś marek niszowych [...] tylko z marek naprawdę dużych.

WARDĘGA O UBRANIACH Z WERSOW STORE

Influencerzy zgodnie zaczęli wskazywać na inny problem: ceny. Sklep Wersow jest bardzo drogi. Z wrażeń innych można wywnioskować, że jakość nie idzie w parze z tak srogą ceną. Ergo, za 200 zł można byłoby mieć o wiele lepszą i ciekawszą bluzę czy koszulkę. Inspirację, a raczej "inspirację" Bershką pozostawię do oceny wam.

Youtuberka Ashplumplum opisała swoją przygodę z Wersow Store

Jej opinię o produkcie przeczytaliście wyżej, ale cyrki ze zwrotem to inna rzecz. Asia kupiła przez przypadek trzy sztuki sukienki zamiast jednej. Zdecydowała się skorzystać ze zwrotu, ponieważ jest konsumentem i może to zrobić. Oto tragedia w czterech podpunktach:

 • Asia zleciła zwrot, wypełniła formularz i wysłała paczkę.
 • Pod adresem zwrotu podanym w sklepie… nikt nie odebrał paczki.
 • Paczka wróciła do nadawcy. Influencerka próbowała skontaktować się ze sklepem Wersow mailowo i na Instagramie. Przez tydzień sklep nie odpowiedział.
 • Drugi raz wysłała zwrot i… znowu paczka wróciła do adresata, bo nikt nie raczył jej odebrać.

Z tego, co dowiedzieliśmy się od youtuberki, sklep Wersow nie przyjął zwrotów na początku września. Nawet nikt nie mógł/chciał przyjąć paczki ze zwrotem.

MIERZYMY UBRANIA YOUTUBEREK Z DZIEWCZYNAMI

Oto największy problem: jak klient ma powrócić do sklepu, który go/ją olewa? Przecież zwrot jest zawsze robiony "przez coś". Może komuś nie spodobał się materiał, może koszulka przyszła za duża - kto wie? Problemem jest to, że obowiązkiem firmy jest przyjąć zwrot. A sklep Wersow tego nie dopełnił i naraził Asię na straty.

Ile konsument ma czasu na zwrot?

Jeżeli kupujemy przez internet, to bezwzględnie mamy 14 dni na odesłanie towaru. Sklep może wydłużyć ten czas, ale według prawa, musi zapewnić dwa tygodnie.

Konsument ma prawo do zwrotu towaru zakupionego przez internet w ciągu 14 dni kalendarzowych liczonych od momentu wejścia w posiadanie rzeczy lub dnia zawarcia umowy na wykonanie usługi.

Ponadto, sprzedawca musi oddać konsumentowi pieniądze za wysyłkę. Jeżeli chodzi o koszt wysyłki zwrotnej - wszystko zależy od sklepu.

Korzystając jeszcze z rządowej strony o prawach konsumenta, warto wskazać tutaj na możliwości walki z przedsiębiorcą, który odmawia zwrotu. Jeżeli masz problem z przedsiębiorcą z Polski, pomoc możesz otrzymać:

 • pod numerami Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 oraz 22 290 89 16, prowadzonej przez Fundację Konsumentów, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00, opłata wg taryfy operatora,
 • w Konsumenckim Centrum E-porad, gdzie eksperci Stowarzyszenia dla Powiatu, Stowarzyszenia Aquila i Stowarzyszenia Euro-Concret udzielają odpowiedzi drogą elektroniczną pod adresem: porady@dlakonsumentow.pl,
 • u miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów

Kupiliście coś ze sklepu Wersow?

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 3
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 1
 • emoji kupka - liczba głosów: 9
Komentarze (0)
arrow
Wszyła sobie serce w dłoń. Wątpliwości przyszły za późno