Afera o niebinarne klientko

Sklep dla kobiet wyrzucił niebinarne klientko. Obsługa oceniła po wyglądzie, że to mężczyzna

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.04.2022 16:30

Charlie Moore zapamięta przygotowania do studniówki do końca życia. Niebinarne nastolatko chciało przymierzyć sukienkę na bal w sklepie, do którego mogą wchodzić tylko kobiety i dzieci. Niestety, obsługa wyprosiła Moore'a ze sklepu, sugerując się płcią przypisaną przy urodzeniu.

Monsoon Accessorize Ltd. to brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą detaliczną odzieży. Spółka zarządza dwiema sieciami handlowymi - Monsoon, która sprzedaje odzież dla kobiet i dzieci, oraz Accessorize, sprzedającą biżuterię, torby i inne akcesoria.

Charlie Moore jest 18-letnią niebinarną osobą (posługującą się zaimkami they/she), która odwiedziła salon Monsoon w Birmingham. Nastolatko chciało przymierzyć sukienki na studniówkę, ale nie mogło tego zrobić. Obsługa sklepu wyprosiła klientko, sugerując się płcią przypisaną przy urodzeniu. - Mężczyznom nie wolno przymierzać naszych ubrań - miało usłyszeć Moore.

O przypadku dyskryminacji dowiedzieli się internauci

Sytuacja może być dla Moore'a podwójnie przykra. Nastolatko odwiedziło salon w towarzystwie przyjacielcze, które - mimo że nie identyfikuje się jako kobieta - mogło przymierzyć suknie balowe, bo w ocenie obsługi sklepu miało "bardziej kobiecy" wygląd.Czułom się upokorzone, tak jakbym nie było mile widziane - wspomina Moore.

Charlie opisało sytuację z nieudanym zakupem sukienek na Twitterze. Nastolatko zapytało Monsoon, czy to standardowa polityka firmy, że obsługa sklepów ocenia klientów na podstawie płci przypisanej przy urodzeniu. Post Moore'a stał się viralowy - otrzymał ponad 6 tys. polubień i udostępniono go dalej ponad 500 razy.

trwa ładowanie posta...

Firma zareagowała na kryzys

Monsoon w obliczu kryzysu wizerunkowego przeprosił urażone nastolatko i obiecał dochodzenie w sprawie: Jeśli masz ochotę, chętnie ugościmy cię ponownie w naszym sklepie, gdzie z przyjemnością pomożemy ci znaleźć idealną sukienkę na studniówkę i jeszcze ci za nią zapłacimy.

Każdy zasługuje na to, aby czuć się magicznie podczas balu studniówkowego, więc mamy nadzieję, że odpowiednio przygotujesz się do tego wydarzenia i znajdziesz u nas coś, co ci się spodoba - napisało Monsoon w poście skierowanym do Moore'a. W rezultacie afery z niebinarne nastolatko brytyjska sieć modowa ogłosiła, że jej przebieralnie są teraz dostępne dla wszystkich klientów - nie tylko dla kobiet i dzieci.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Daily Mail

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 26
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 174
  • emoji smutek - liczba głosów: 10
  • emoji złość - liczba głosów: 18
  • emoji kupka - liczba głosów: 51
Demitri,zgłoś
Taa, "niebinarne klientko"... A może po prostu podglądacz, który chciał sobie posiedzieć w damskiej przebieralni? Niech się cieszy, że skończyło się tylko na wyproszeniu.
Odpowiedz
10Zgadzam się2Nie zgadzam się
Medon,zgłoś
Nie ma czegoś takiego jak niebinarne
Odpowiedz
8Zgadzam się2Nie zgadzam się
Ja ja ja,zgłoś
"Klientko chciało" 🤣🤣🤣🤣
Odpowiedz
12Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 13