lifestyle
Czarny hot dog. Black Dog jest już w sklepach sieci Żabka [RECENZJA]
Afera o niebinarne klientko

Sklep dla kobiet wyrzucił niebinarne klientko. Obsługa oceniła po wyglądzie, że to mężczyzna

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.04.2022 14:30

Charlie Moore zapamięta przygotowania do studniówki do końca życia. Niebinarne nastolatko chciało przymierzyć sukienkę na bal w sklepie, do którego mogą wchodzić tylko kobiety i dzieci. Niestety, obsługa wyprosiła Moore'a ze sklepu, sugerując się płcią przypisaną przy urodzeniu.

bGxsmKXn

Monsoon Accessorize Ltd. to brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą detaliczną odzieży. Spółka zarządza dwiema sieciami handlowymi - Monsoon, która sprzedaje odzież dla kobiet i dzieci, oraz Accessorize, sprzedającą biżuterię, torby i inne akcesoria.

Charlie Moore jest 18-letnią niebinarną osobą (posługującą się zaimkami they/she), która odwiedziła salon Monsoon w Birmingham. Nastolatko chciało przymierzyć sukienki na studniówkę, ale nie mogło tego zrobić. Obsługa sklepu wyprosiła klientko, sugerując się płcią przypisaną przy urodzeniu. - Mężczyznom nie wolno przymierzać naszych ubrań - miało usłyszeć Moore.

O przypadku dyskryminacji dowiedzieli się internauci

Sytuacja może być dla Moore'a podwójnie przykra. Nastolatko odwiedziło salon w towarzystwie przyjacielcze, które - mimo że nie identyfikuje się jako kobieta - mogło przymierzyć suknie balowe, bo w ocenie obsługi sklepu miało "bardziej kobiecy" wygląd.Czułom się upokorzone, tak jakbym nie było mile widziane - wspomina Moore.

bGxsmKXp

Charlie opisało sytuację z nieudanym zakupem sukienek na Twitterze. Nastolatko zapytało Monsoon, czy to standardowa polityka firmy, że obsługa sklepów ocenia klientów na podstawie płci przypisanej przy urodzeniu. Post Moore'a stał się viralowy - otrzymał ponad 6 tys. polubień i udostępniono go dalej ponad 500 razy.

trwa ładowanie posta...

Firma zareagowała na kryzys

Monsoon w obliczu kryzysu wizerunkowego przeprosił urażone nastolatko i obiecał dochodzenie w sprawie: Jeśli masz ochotę, chętnie ugościmy cię ponownie w naszym sklepie, gdzie z przyjemnością pomożemy ci znaleźć idealną sukienkę na studniówkę i jeszcze ci za nią zapłacimy.

bGxsmKXr

Każdy zasługuje na to, aby czuć się magicznie podczas balu studniówkowego, więc mamy nadzieję, że odpowiednio przygotujesz się do tego wydarzenia i znajdziesz u nas coś, co ci się spodoba - napisało Monsoon w poście skierowanym do Moore'a. W rezultacie afery z niebinarne nastolatko brytyjska sieć modowa ogłosiła, że jej przebieralnie są teraz dostępne dla wszystkich klientów - nie tylko dla kobiet i dzieci.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Daily Mail

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Demitri,zgłoś
Taa, "niebinarne klientko"... A może po prostu podglądacz, który chciał sobie posiedzieć w damskiej przebieralni? Niech się cieszy, że skończyło się tylko na wyproszeniu.
Odpowiedz
9
like
2
dislike
Medon,zgłoś
Nie ma czegoś takiego jak niebinarne
Odpowiedz
7
like
2
dislike
Ja ja ja,zgłoś
"Klientko chciało" 🤣🤣🤣🤣
Odpowiedz
11
like
0
dislike
Zobacz komentarze: 13
Komentarze (13)
arrow
PMS to nie powód do żartów. "W skrajnych przypadkach wycinamy macicę" [WYWIAD]