#BringBackAlice polski serial na HBO Max kiedy premiera

"#BringBackAlice" polski serial na HBO to szkolna wersja "The OA"?

Źródło zdjęć: © HBO Max, Instagram
Anna RusakAnna Rusak,13.02.2023 18:00

"#BringBackAlice" to nowy polski serial, który pojawi się na HBO Max. Choć platforma miała nie produkować już rodzimych produkcji, coś w opowieści o zaginionej influencerce musiało zaintrygować platformę. Kiedy pojawi się "#BringBackAlice"?

Popularna influencerka Alicja Stec w niewyjaśnionych okolicznościach znika z Trójmiasta. Gdy po roku od zaginięcia wraca do miasteczka niczego nie pamięta, a kolejna nastolatka znika bez śladu. Tak zapowiada się nowy polski serial od HBO Max, który już wiosną pojawi się na platformie.

W obsadzie zobaczymy młode pokolenie aktorów, a pierwsze zdjęcia z planu wyglądają naprawdę zachęcająco. Co wiadomo o "#BringBackAlice" i czemu przypomina szkolną wersję "The OA" Netfliksa z nutką "Szkoły dla Elity"?

"#BringBackAlice" - o czym jest nowy polski serial od HBO MAX?

Popularna influencerka Alicja Stec pewnego dnia nagle znika. Po roku poszukiwań nastolatka zostaje odnaleziona w tajemniczych okolicznościach, okazuje się jednak, że niczego nie pamięta. Stara się więc z kilku fragmentarycznych informacji i falshbacków przypomnieć sobie i zrozumieć, co właściwie się wydarzyło (brzmi trochę, jak pierwszy sezon "The OA", prawda?).

Niestety, wkrótce okaże się, że tego samego dnia zniknęła również inna nastolatka Wera. Jej brat Tomek uważa, że to Alicja jest kluczem do rozwiązania zagadki i dzięki niej, uda mu się odnaleźć siostrę. Wszystko to otacza aura tajemniczości i dramy, bo nie wszyscy są zachwyceni z powrotu zaginionej influencerki. Gdy do tej fabuły doda się charakteryzację i mundurki uczniów, można pomyśleć, że HBO Max trochę czerpie inspiracje również ze "Szkoły dla Elity".

trwa ładowanie posta...

"#BringBackAlice" - kiedy premiera?

Niestety, jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie "#BringBackAlice" będzie miało swoją premierę, ale HBO Max zaznacza, że polski serial pojawi się już wiosną. Co ciekawe, jak informuje teleshow.wp.pl, platforma w 2022 ogłosiła, że HBO wycofuje się z produkcji polskich filmów i seriali, więc "#BringBackAlice" jest prawdziwym zaskoczeniem.

"W poniedziałek branżowy portal filmowy "Variety" ogłosił, że HBO Max zmienia swoją politykę wydawniczą i rezygnuje z produkcji oryginalnych w Europie Środkowej, Skandynawii, Niderlandach i Turcji. To efekt prac nad połączeniem HBO Max i Discovery+ w jedną platformę streamingową" - czytamy na teleshow.wp.pl.

Serial "#BringBackAlice" wyreżyserował Dawid Nickel ("Ostatni Komers"). W obsadzie zobaczymy aktorki i aktorów młodego pokolenia w tym: Helenę Englert ("Pokusa"), Marcela Opalińskiego, Milę Jankowską ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"). Za scenariusz odpowiada Caleb Ranson, który napisał go na podstawie pomysłu Marcina Kubawskiego i Miłosza Sakowskiego.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Wirtualne media, teleshow.wp.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0