Velma Scooby-Doo

"Scooby-Doo" i jego nowa południowoazjatycka Velma. Fani oburzeni

Źródło zdjęć: © HBO, twitter
Anna RusakAnna Rusak,20.05.2022 15:30

Spin-off serialu "Scooby-Doo" przed nami, ale o serialu już jest głośno. Velma nie będzie taka jak dotychczas. Twórczyni podkreśla, że jej Velma będzie "południowoazjatycka". Fanom serii nie za bardzo się to podoba.

Wskrzeszanie starych filmów i seriali to już chyba pewien trend i trzeba przyznać, że różnie to wychodzi. Czasem, jak w przypadku "iCarly" dostajemy spoko serial, a czasem jak to było z "Wróżkami Chrzestnymi" nowa wersja jest po prostu beznadziejna.

Nie wiemy jeszcze, jaki los spotka spin-ff "Scooby’ego-Doo", ale pewne jest, że seria już wywołuje sporo kontrowersji. Wszystko przez "nie białą" bohaterkę.

Velma z pochodzeniem południowoazjatyckim

Warner Bros podczas prezentacji "Warner Bros Discovery Upfront" ujawnił pierwsze zdjęcia z serialu animowanego, który ma koncentrować się na historii Velmy. Nie wszystkim podoba się jednak to, że ta postać nie będzie wyglądała tak, jak dotychczas.

trwa ładowanie posta...

Jeśli pamiętacie te bajkę ze swojego dzieciństwa, to wiecie, że animowana Velma, czyli jedna z najmądrzejszych i najsprytniejszych postaci ze "Scooby’ego-Doo", była zazwyczaj przestawiana jako "biała" postać. Najnowsza Velma będzie miała jednak pochodzenie południowoazjatyckie.

W oryginalnej wersji serii głosu Velmie udzieli Mindy Kaling, która jest również jedną z producentek nowego "Scooby’iego-Doo". Ogłoszenie takiej zmiany spotkało się ze sporym sprzeciwem ze strony publiczności. Twórczyni nie zamierza się tym jednak przejmować.

Mam nadzieję, że zauważyliście, że moja Velma pochodzi z Azji Południowej. Jeżeli ludziom się to nie podoba i wyrażają swoje oburzenie, to muszę powiedzieć, że mnie to nie obchodzi.

- Mindy Kaling
trwa ładowanie posta...

Velma ze "Scooby Doo" lesbijką?

Warto też dodać, że to nie jedyna kontrowersja dotycząca tej postaci. Już wcześniej producent serialu "Scooby-Doo i Brygada Detektywów" Tony Cervone przyznawał, że Velma, którą on chciał wykreować, była lesbijką.

Już wcześniej poruszałem tę kwestię, Velma w "Brygadzie..." nie jest bi. Jest lesbijką. Od zawsze zakładaliśmy, że Velma ma się zachowywać trochę nietypowo, gdy zaczęla spotykała się z Kudłatym, a to dlatego, że te związek wydawał jej się zły i nie mogła do końca zrozumieć, dlaczego tak jest.

- buzzfeed

Cóż, nie wiemy jeszcze czy ten wątek zostanie poruszony również w wersji Kaling, ale biorąc pod uwagę jej odwagę do podważania tego, co większość z nas myśli o tej serii, jest to bardzo prawdopodobne. W każdym razie ten serial o Velmie, który zobaczymy na HBO na pewno będzie wielkim wydarzeniem.

trwa ładowanie posta...

Źródło: buzzfeed.com, ew.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 27
  • emoji złość - liczba głosów: 38
  • emoji kupka - liczba głosów: 104
John,zgłoś
No i mają rację, postaci czarnoskórej nie zamienią na białą ale w drugą stronę dlaczegóż by nie
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się