Velma lesbijką

Velma lesbijką! Nowy "Scooby-Doo" pokazuje, że nigdy nie była bi

Źródło zdjęć: © Scooby doo, twitter
Anna RusakAnna Rusak,05.10.2022 13:15

Kolejna bohaterka z kreskówek z dzieciństwa okazuje się być częścią społeczności LGBTQ+. "Scooby-Doo" w nowych fragmentach filmu animowanego jasno pokazuje, że Velma od zawsze była lesbijką.

Kontrowersje wokół nowych adaptacji popularnej kreskówki, którą pewnie wszyscy dobrze znacie z dzieciństwa, pojawiły się już w zeszłym roku. Wtedy ogłoszono, że HBO pracuje nad spin-offem "Scooby’ego-Doo", który miałby opowiadać o Velmie. Wtedy fani burzyli się, że w Velma będzie Azjatką.

Produkcję jednak ubiegł najnowszy film animowany "Scooby-Doo! Cukierek albo psikus". Twórcy kreskówki postanowili jasno pokazać, że Velma jest lesbijką.

Velma z kreskówki " Scooby-Doo" jest lesbijką

Do sieci trafił klip z najnowszego filmu animowanego "Scooby-Doo! Cukierek albo psikus". Możemy w nim zobaczyć, jak Velma Dinkley spotyka postać o imieniu Coco. Dziewczyna jest oczarowana włosami nieznajomej, jej niesamowitym golfem oraz mózgiem.

trwa ładowanie posta...

Bohaterka jest ewidentnie zauroczona dziewczyną. To dla fanów oczywiste potwierdzenie, że Velma jest lesbijką. Choć część osób jest zachwycona, że w kreskówce "Scooby-Doo" w końcu mówi się wprost o seksualność bohaterki, nie wszystkim podoba się to, że Velma jest częścią społeczności LGBTQ+.

Część osób krytykuje zaznaczanie preferencji seksualnych w kreskówkach dla dzieci (chociaż przecież nikt nie ma problemu z tym, że nieustannie mówi się o preferencjach osób heteroseksualnych). Inni piszą o niszczeniu bajek z dzieciństwa.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Czy Velma z kreskówki " Scooby-Doo" jest biseksualna?

Niektórzy zastanawiają się, czy Velma nie jest osobą biseksualną, argumentując, że przecież swego czasu była z Kudłatym. Trzeba jednak pamiętać, że twórcy serii od początku zaznaczali, że Velma jest lesbijką, tylko wcześniej studio nie zgadzało się na pokazanie tego wątku.

- Już wcześniej poruszałem tę kwestię, Velma w "Scooby-Doo! Cukierek albo psikus" nie jest bi. Jest lesbijką. Od zawsze zakładaliśmy, że Velma ma się zachowywać trochę nietypowo, gdy zaczęła spotykać się z Kudłatym, a to dlatego, że ten związek wydawał jej się zły i nie mogła do końca zrozumieć, dlaczego tak jest - powiedział "Buzzfeed" twórca serii Tony Cervone.

trwa ładowanie posta...

Możemy się tylko cieszyć, że twórcy serii dla dzieci w końcu mówią wprost o seksualności swoich bohaterów i nikt ich już nie cenzuruje. Premiera "Scooby-Doo! Cukierek albo psikus", w której możemy zobaczyć Velmę jako lesbijkę, przewidziana jest na 18 października i - jak możecie się domyślić - będzie nawiązywała do Halloween.

trwa ładowanie posta...

Google świętuje coming out Velmy

Nie tylko wielu fanów cieszy się z coming outu Velmy, na który w końcu zdecydowali się twórcy "Scooby-Doo". Gdy wpiszecie w wyszukiwarkę Google hasło "Velma" wasz ekran zaleje się flagami LGBTQ+ i flagami osób biseksualnych. W ten sposób Google uczciło to, że Velma jest lesbijką

Velma google flagi LGBTQ+
Velma google flagi LGBTQ+ (google)

Źródło: Buzzfeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 16
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 14
  • emoji złość - liczba głosów: 32
  • emoji kupka - liczba głosów: 60
To jest chore, widać już na siłę chcą dzieciom pokazać że to co jest nienormalne jest normalne. Dzieci mają mieć dzieciństwo a na sex przyjdzie pora a tu jeszcze pokazane dewiacje
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Dziadostwo,zgłoś
Gratulacje tym krokiem zyskaliście sobie kolejnego przeciwnika 🤬
Odpowiedz
4Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Indywidual,zgłoś
Orientacje postaci z bajek powinny byc określane tam, gdzie jest do tego najlepsze miejsce, czyli na stronach porno. A dzieci czas uwolnic od propagandy, czy to kościelnej czy nie koscielnej.
Odpowiedz
15Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 6