lifestyle
Caroline Derpienski to Iwona Wieczorek? Internet snuje teorie spiskowe
Schody dla osób na wózku? xD FEST Festival przeprasza za wpadkę z OzN

Schody dla osób na wózku? Fest Festival przeprasza za wpadkę

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,16.08.2022 17:10

Fest Festival przyniósł sporo fajnych występów oraz ogromne rozczarowanie. Osoby z niepełnosprawnością musiały porzucić swój wózek, aby dostać się na… specjalny podest zarezerwowany właśnie dla nich.

Zakończył się FEST Festival, jedna z największych tego typu imprez w Polsce, która trwała aż cztery dni. W sieci wydarzenie zbierało niezłe recenzje, fani byli zadowoleni z występów. Wydawało się, że jedynym mankamentem jest odwołany występ Future’a. Dla niektórych brak rapera to płotka przy tym, co wydarzyło się przy platformie dla osób z niepełnosprawnością.

FEST Festival. Platforma dla osób z niepełnosprawnością

Organizatorzy zapewniani przed festiwalem, że budowana jest "specjalna strefa z doskonałym widokiem na mainstage" dla osób z niepełnosprawnościami.

FEST Festival i ogromna wpadka z udogodnieniami dla osób na wózku
FEST Festival i ogromna wpadka z udogodnieniami dla osób na wózku (Instagram)

Jak wynika z relacji Wojtka Sawickiego, prowadzącego na Instagramie profil "Life On Wheelz", platforma faktycznie stanęła, ale dla osoby poruszającej się na wózku była niemal niedostępna.

FEST Festival i ogromna wpadka z udogodnieniami dla osób na wózku
FEST Festival i ogromna wpadka z udogodnieniami dla osób na wózku (Instagram)
FEST Festival i ogromna wpadka z udogodnieniami dla osób na wózku
FEST Festival i ogromna wpadka z udogodnieniami dla osób na wózku (Instagram)
FEST Festival i ogromna wpadka z udogodnieniami dla osób na wózku
FEST Festival i ogromna wpadka z udogodnieniami dla osób na wózku (Instagram)

Influencer opisał sprawę w poście:

"Docierają do mnie niepokojące sygnały z Fest Festival w Chorzowie. Okazuje się, że organizator mimo zapewnień nie przygotował udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Fani donoszą o braku utwardzonej nawierzchni do poruszania się na wózkach, braku przystosowanych toitoiów, ale największym "hitem" festiwalu jest platforma dla OzN, która... nie ma podjazdu. Jest za to dużo schodów" - opisuje influencer.

"Platforma jest na mapce festiwalowej oznaczona jako dostępna dla osób na wózkach. Organizatorzy przed eventem zapewniali o dostępności imprezy (patrzcie stories). Co mają począć osoby, które kupiły bilety na festiwal licząc na dostosowanie koncertów i terenu imprezy? Nie wiadomo - organizator nie odpowiada bowiem na maile, nawet wysyłane wiele razy" - dodał.

trwa ładowanie posta...

Czyli: osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózku nie mogły łatwo skorzystać ze specjalnego podestu stworzonego dla nich.

FEST Festival przeprasza za utrudnienia

Skontaktowaliśmy się z organizatorami FEST Festivalu. Ci potwierdzili, że rzeczywiście taki problem wystąpił w pierwszych dwóch dniach imprezy. Zapewniają, że został naprawiony. Wszystkiemu winne miały być problemy logistyczne:

"Odpowiadając na pytania dotyczące nieprzystosowania terenu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami informujemy, że ze względu na problemy logistyczne dostaw elementów na stworzenie niektórych konstrukcji, w dwóch pierwszych dniach festiwalu, podesty nie były w pełni przystosowane dla poruszających się na wózkach - w tych dniach nasi pracownicy jak i ochrona wydarzenia służyła pomocą w poruszaniu się i korzystania z podestu.

W piątek i sobotę dostępna była alternatywna strefa, która była w pełni dostosowana dla OzN, zlokalizowana naprzeciwko Main Stage. Z Waszych relacji dowiedzieliśmy się, że pracownicy ochrony mimo wyraźnego polecenia, nie wszystkim uczestnikom wskazali nowo powstałą trybunę, za co przepraszamy. Ponadto większa część terenu festiwalu znajduje się na nawierzchniach utwardzonych, co znacznie ułatwia poruszanie się na wózku, a w każdej strefie sanitarnej zostały również zapewnione przystosowane toalety oraz wiele innych udogodnień znajdujących się na terenie całego festiwalu.

Pełna dostępność festiwalu dla osób z niepełnosprawnościami jest dla nas ważna, dlatego przepraszamy za czasowe niedogodności i jesteśmy pewni, że taka sytuacja nie będzie mieć miejsca w kolejnych edycjach festiwalu" - przekazali nam w oświadczeniu organizatorzy FEST Festival, Follow The Step.

Źródło: FEST Festival, Life On Wheelz

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Gosc,zgłoś
To, co odpowiedzieli to zwykła nieprawda. Nikt z ochrony nie został poinformowany i poinstruowany. Uczestnicy, którzy NIE MOGLI skorzystać z koncertów mimo zakupionych biletów nie dostali zwrotu pieniędzy. To zwyczajne oszustwo, w którym organizatorzy liczą, że nikogo to nie ruszy, bo dotyczy najsłabszych. Podłe.
Odpowiedz
0like0dislike
Jaay,zgłoś
No to niech po prostu wstaną na chwilę? Ludzie chodzą bez problemu po schodach ale niektórzy zawsze szukają problemu…
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (2)
arrow
Shrek wynajmuje bagno. Możesz spędzić weekend w jego chacie