Bitcoin Film Festival

Pierwszy na świecie festiwal filmowy o bitcoinach w Warszawie

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.03.2023 07:30

Bitcoin Film Fest to pierwszy na świecie festiwal filmowy poświęcony najpopularniejszej kryptpowalucie. Gospodarzem wydarzenia jest warszawskie kino Kinoteka. Bilety wyceniane są... w bitcoinach.

Bitcoin to forma cyfrowej waluty. Jest ona zdecentralizowana, ponadnarodowa, tworzona i przetrzymywana elektronicznie. Już 24 marca w warszawskiej Kinotece ruszy trzydniowy festiwal filmowy w całości poświęcony popularnej kryptowalucie. Bitcoin FilmFest obejmie nie tylko seanse, ale i warsztaty, spotkania z twórcami oraz imprezę z muzyką do rana.

W programie Bitcoin FilmFest znalazły się produkcje dokumentalne i animacje, które pokazują genezę kryptowaluty, a także próbują przewidzieć jej wpływ na przyszłość. Są to m.in. "Human B", "This Machine Greens", "Bitcoin is Generational Wealth" czy "The Great Reset and the Rise of Bitcoin".

Bitcoin Film Fest w Warszawie

Wejściówki na pierwszą edycję Bitcoin Film Fest wyceniane są w bitcoinach. Koszt biletu waha się w przedziale od 55 tys. do 1 mln satoshi w zależności od wybranego pakietu. W przeliczeniu na złotówki jest to koszt w przedziale od 57 do 1000 zł. Najdroższy pakiet obejmuje dostęp do wszystkich pobocznych wydarzeń i festiwalowy merch.

trwa ładowanie posta...

Zarzuty pod adresem bitcoina

Przy tej okazji warto przypomnieć, jaki wpływ na bitcoin na środowisko. Uniwersytet Cambridge przeprowadził analizę, która wykazała, że popularna kryptowaluta zużywa rocznie tyle energii, że umieszcza się ją wśród 30 największych konsumentów energii elektrycznej na świecie.

Szacunkowo każda transakcja bitcoin zużywa ok. 2100 kilowatogodzin (kWh), czyli mniej więcej tyle, ile przeciętne gospodarstwo domowe w USA zużywa w ciągu 75 dni. Więcej na temat wpływu kryptowalut na środowisko przeczytacie w artykule mojej redakcyjnej koleżanki Ani.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
satoshi,zgłoś
z tym zuzyciem to jest jakas farsa, jesli wirtualna polska macza w tym palce to jasnym jest , zeby nie brac udzialu w tym festiwalu hipokryzji
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Cryptofutture,zgłoś
Autor napisał częściowo głupoty; bo właśnie uniwersytet w Cambridge zadeklarował że Bitcoin zużywa 52 do 58% prądu źródeł odnawialnych. Tradycjonalny złodziejski system finansowy lub na przykład oświetlenie bożonarodzeniowe choinek zużywają dla porównania więcej energii jak Bitcoin a ile z tego biorą z odnawialnych źródeł..?😂 ... A energia bitcoinie nie jest używana na transakcje tylko na wydobycie bloków BTC i bezpieczeństwo sieci co praktycznie czyni go nie do z hackowania....
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się