Sam Smith i wyznawcy teorii spiskowych

Sam Smith wielbi szatana? Teorie spiskowe po Grammy 2023

Źródło zdjęć: © Sam Smith / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.02.2023 17:00

Występ Sama Smitha i Kim Petras na gali rozdania nagród Grammy 2023 wywołał dużo emocji. Artyści dali niesamowite show do utworu "Unholy", ale wyznawcy teorii spiskowych twierdzą co innego. Ich zdaniem na scenie miał miejsce rytuał satanistyczny.

Sam Smith jest niebinarne piosenkarko, które króluje na listach przebojów. Pod koniec stycznia artyszcze wypuściło nowy album pt. "Gloria". Czwarty krążek w dorobku Smitha promuje singiel "Unholy", który piosenkarko nagrało z transpłciową piosenkarką Kim Petras.

Smith i Petras wystąpili z nowym przebojem podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy. Występ obfitował w demoniczne nawiązania. Smith paradowało po scenie w cylindrze z diabelskimi rogami, a ciało artyszcze było opinane przez lateksowe body. Piosenkarko często wystawiało język do kamery i zmysłowo wiło się wśród tancerzy.

Kim została zamknięta w klatce. Wokół niej chodziły odziane w stroje BDSM gwiazdy programu "RuPaul's Drag Race": Violet Chachki i Gottmik.

trwa ładowanie posta...

Wyznawcy teorii spiskowych rzucili się na Sama Smitha

Konserwatywni publicyści i wyznawcy teorii zeszli na skraj zawału z powodu odważnego występu Smitha i Petras. Republikański senator Ted Cruz udostępnił na Twitterze wpis konserwatywnej blogerki Liz Wheeler, dla której koncert był wyrazem tego, że "demony nauczają wasze dzieci wielbić szatana". Cruz dodał od siebie trzy słowa: "To... jest... zło".

trwa ładowanie posta...

"Satanistyczny rytuał na Grammy nie jest dla mnie zaskoczeniem. Satanizm to kult siebie samego. W tym sensie większość współczesnej muzyki pop jest satanistyczna. Lewicowość to satanizm. W dzisiejszych czasach jest o tym głośno" - stwierdził prawicowy bloger Matt Walsh na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Kolejną kontrowersję wzbudził fakt, że zaraz po występie Smitha i Petras wyemitowano reklamę Pfizera, jednego z producentów szczepionki przeciw COVID-19. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że centrum dowodzenia Szurlandią zapłonęło od alarmów. Nie ma znaczenia, że reklamy firm farmaceutycznych w amerykańskiej telewizji są legalne i powszechne.

"Satanistyczny występ Sama Smitha na rozdaniu nagród Gramy zakończył się reklamą firmy Pfizer. Trudno o dobitniejszy wyraz bezczelności. Pfizer i Hollywood zasługują na siebie nawzajem" - napisał na Twitterze konserwatywny polityk Robby Starbuck.

trwa ładowanie posta...

Wyznawcy teorii spiskowych powiązali tragiczne trzęsienie ziemi w Turcji z występem Smitha i Petras. Ich zdaniem oba wydarzenia nie są przypadkowe.

trwa ładowanie posta...

Nawet nie wiemy, jak to skomentować. Mamy wrażenie, że niektóre osoby cierpią na brak połączeń neuronowych w mózgu albo nadmiar czasu, który wykorzystują na szurski shitposting.

Sam Smith, Kim Petras - Unholy (Official Music Video)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 30