popkultura
Urodziny BTS na smutno? Boysband świętuje w niepełnym składzie
Kanye West o śmierci George'a Floyda

Kanye West powiela teorie spiskowe o śmierci George'a Floyda

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Wikipedia, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.10.2022 18:15

Raper Kanye West wystąpił w podcaście "Drink Champs". Artysta wypowiedział się na temat śmierci George'a Floyda. Jego zdaniem policjant skazany za morderstwo czarnoskórego mężczyzny jest niewinny. Najwyraźniej zdaniem Kaybe Westa śledzczy, biegli sądowi i sam sąd nie wiedzieli, co czynią.

Kanye West od rozwodu z Kim Kardashian nie przestaje zaskakiwać w wymyślaniu pomysłów, jak przyciągnąć uwagę mediów. Od gróźb pod adresem Pete'a Davidsona, przez ataki na klan Kardashianek i innych celebrytów z Justinem Bieberem na czele, po konflikt z marką Adidas i projektem koszulki "White Lives Matter". Mówiąc w skrócie: to nie jest najlepszy czas dla rapera.

Kanye West powiela teorie spiskowe o śmierci George'a Floyda

Kolejną "akcją" Kanye może sobie narobić poważnych problemów prawnych. Chodzi o jego słowa w podcaście "Drink Champs". Gość wypowiedział się na szereg tematów, a jednym z nich był dokument "The Greatest Lie Ever Sold: George Floyd and the Rise of BLM" ("Największe kłamstwo jakie kiedykolwiek sprzedano: George Floyd i narodziny Black Lives Matter").

Kanye powiedział, że Floyd nie zginął wskutek uduszenia przez policjanta, ale przez zażycia fentanylu. Jest to opioidowy lek przeciwbólowy.

- Obejrzałem dokument o George'u Floydzie, który nakręciła Candace Owens. Jego dwóch współlokatorów powiedziało, że chcą tak wysokiego faceta jak ja. W dniu śmierci odmawiał modlitwę przez osiem minut. Dali mu fentanyl. Jeśli przyjrzysz się, kolano faceta nawet nie było na jego szyi - powiedział Kanye.

trwa ładowanie posta...

Przypomnijmy, że George Floyd zginął w maju 2020 roku. Sprawcą ścieri - według prawomocnego wyroku sądu - był policjant Derek Cauvin, który został skazany na 22,5 roku za morderstwo. Zabójstwo 46-letniego Floyda wywołało falę antyrasistowskich protestów w USA i przyczyniło się do rozgłosu ruchu Black Lives Matter. Słowa umierającego mężczyzny "nie mogę oddychać" stały się sloganem demonstrujących.

Kanye West cierpi przez ataki "żydowskich mediów"

W dalszej części rozmowy Kanye porównał Floyda do projektanta mody Virgila Abloha. Artysta zmarł na raka w listopadzie ubiegłego roku. Później raper wyraził żal, że "żydowskie media" chcą go uciszyć. Kanye oskarżył "żydowskich syjonistów" za tworzenie sensacyjnych artykułów o Kim Kardashian i jej byłym chłopaku Pete Davidsonie.

Kanye West dostanie pozew od krewnych Floyda?

Jak donosi "The Guardian", rodzina Floyda rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko raperowi. Chodzi o wypowiedź Kanye'ego, który uważa, że Floyd zmarł wskutek przedawkowania narkotyków. "Twierdzenie, że Floyd zmarł przez fentanyl a nie brutalność policji podważa dotychczasową walkę bliskich Floyda" - napisał na Twitterze prawnik Lee Merritt.

Ye on The Media, The Kardashians, Diddy, His Children, Gap, Drake & More Part 3 | Drink Champs

Źródło: "Billboard"

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Jaay,zgłoś
Po pierwsze, to artykuł jest o Ye. Po drugie - to, że Grzesiu Floryda zaniuchał to fakt, a nie teoria spiskowa. Policjant był jedynie kozłem ofiarnym, którego celem było ograniczenie przestępstw BLM
Odpowiedz
10like3dislike
Komentarze (1)
arrow
Żółty Putin. Czy to dzieło Patryka Vegi?