Salmonella w Kinder Niespodziankach. Ferrero uspokaja, TikTok panikuje
Ze sklepowych półek na terenie Europy znikają produkty marki Kinder. Sytuacja ma związek z podejrzeniem występowania w słodyczach bakterii salmonelli. Histerię podkręcają użytkownicy TikToka, którzy fabrykują dowody na istnienie zakażonych czekoladowych jajek.
15 kwietnia serwis wirtualnemedia.pl poinformował, że na terenie Europy zgłoszono 119 przypadków zakażenia salmonellą po zjedzeniu słodyczy Kinder (Ferrero). Poszkodowane zostały dzieci m.in w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Belgii i Szwecji. Źródłem zakażeń ma być fabryka Ferrero w Arlon w Belgii, która jest już zamknięta, bo straciła koncesję na produkcję.
Podobne
- Dramat fanów MasterChefa! Oglądanie jedzonka w TV zwiększa ryzyko otyłości
- Stawiamy na zdrowe, roślinne jedzenie, mniej cukru, alkoholu i... herbatę. Najważniejsze trendy kulinarne 2025 roku
- Dubajska czekolada wywoła u ciebie ślinotok. Jak ją zrobić?
- TikTok rusza ze sprzedażą świeżej żywności
- Woda smażona w oleju? TikTok i przepisy, których nie próbujcie w domu
Koncern Ferrero wycofuje ze sprzedaży słodycze, które powstały w belgijskiej fabryce. We Francji są to cukierki Kinder Happy Moments, Kinder Schoko-Bons w czekoladzie mlecznej i białej, świąteczne jajka czekoladowe Kinder Surprise i Kinder Mini, Kinder Mix (kilka smaków) oraz kalendarze adwentowe Kinder. Klienci za zwrot towaru otrzymują od francuskiego oddziału rekompensatę pieniężną.
Salmonella w czekoladach Kinder
Francuski oddział Ferrero opublikował listę wycofanych słodyczy wraz z ich dokładną gramaturą. Osoby zaniepokojone salmonellą w Kinder Niespodziankach odsyłam do poniższej strony:
Ferrero wycofuje słodycze Kinder
Polski oddział Ferrero zapobiegawczo wycofał ze sklepowych półek określone partie produktów. Chodzi o Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schokobons 46g, 125g, 200 g oraz Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających Schokobons, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 a 18 września 2022. Słodycze te zostały wyprodukowane w Belgii.
Polski oddział Ferrero opublikował komunikat, w którym czytamy, że:
Wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o. są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym, w związku z czym opisane powyżej działania ich nie dotyczą. Wszystkie inne produkty Ferrero, w tym produkty marki Kinder, dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o. również nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży - Ferrero Polska.
Salmonella w Kinder Niespodziankach. TikTok nakręca histerię
Koncern Ferrero prawidłowo zareagował na skażenie produktów bakterią salmonelli. Niestety, wielu użytkowników TikToka zrobiło ze sprawy trend, który polega na wywoływaniu przerażenia słodyczami marki Kinder. Na TikToku znajdujemy filmy, których autorzy wsadzają do czekoladek zasuszone robaki, aby wkręcić widzów, że produkty są groźne dla życia.
Popularne
- Weekend typu: zrób to po swojemu. Wbijaj na najgorętszy lifestyle’owy event
- Aqua park z kontrowersyjną zasadą. Kobiety podczas okresu nie mają wstępu?
- Justyna Steczkowska promuje okultyzm? Najjjka wszczyna alarm
- Zestawy Reziego w Pasibusie. Ile kosztuje zaskakująca nowość?
- Fausti brzmi jak Jeleniewska? Fani odkryli, co wywołało zmianę
- Daniel Magical o włos od tragedii? Wypadek patostreamera
- Herbaty Ekipy na półkach sklepowych. Dwie znane influencerki
- Czym jest "Wyspa Dziewic"? Nowe reality show budzi kontrowersje
- Justin Bieber był zmuszony sprzedać prawa do swojej muzyki? Gwiazda jest spłukana