trendy
"Young Ekosia" zasuwa po Radomiu. Hołd dla znanej raperki
TikTok Shop

TikTok rusza ze sprzedażą świeżej żywności

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,05.08.2022 07:00

Świeże ryby, owoce, warzywa, gotowe posiłki. Produkty spożywcze od popularnych marek są już dostępne do kupienia na TikToku. Brzmi jak rewolucja?

Wielu TikToka kojarzy się z platformą do oglądania krótkich filmików. Od 1 sierpnia serwis zyskał nową opcję i stał się sklepem ze świeżą żywnością. Z funkcji na razie można korzystać tylko w Wielkiej Brytanii. Produkty, które znajdą się na wirtualnych półkach w TikTok Shop, pochodzą od lokalnych dostawców m.in. Pasta Evangelists, The Fish Society i The Veg Box Company.

TikTok sprzedaje świeżą żywność

"TikTok sprawił, że dostęp do twórców i producentów żywności jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, a my mamy zaangażowaną społeczność fanów jedzenia" - stwierdził Patrick Nommensen z TikToka w informacji prasowej. Mężczyzna dodał: "To dla nas logiczny krok w rozwoju, że umożliwiamy markom i twórcom sprzedaż bezpośrednio członkom naszej społeczności w TikTok Shop".

trwa ładowanie posta...

TikTok przyciąga fanów dobrego jedzenia

Społeczność miłośników jedzenia na TikToku jest bardzo liczna. Według danych przedstawionych przez serwis, filmy dotyczące żywności wygenerowały ponad 26 miliardów wyświetleń na TikToku. Dzięki aplikacji niektóre przepisy lub trendy kulinarne zyskują niesamowitą popularność. Jeśli nie wierzycie, sprawdźcie, o co chodzi z szaleństwem na punkcie "sałatki zielonej bogini".

Udogodnienia dla dostawców żywności

Sprzedawcy, który będą odpowiadać za dostarczanie zamówień, otrzymają kilka narzędzi od TikToka. Platforma oferuje im współpracę z influencerami, możliwość prowadzenia transmisji na żywo oraz udzielania ekskluzywnych rabatów na wybrane produkty.

Rozwój TikToka w kierunku branży spożywczej jest bardzo ciekawym posunięciem. Kto wie, czy kolejnym krokiem firmy nie będzie własny serwis muzyczny albo wypożyczalnia filmów VOD?

Źródła: newsroom.tiktok.com/wiadomoscihandlowe.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Dyrektorka szkoły zwolniona. Wszystko przez nagiego "Dawida"