Rossmann wycofuje produkty rosyjskie

Rossman wycofuje rosyjskie produkty ze swoich sklepów. Do akcji dołącza też Kontigo

Źródło zdjęć: © Rossmann, Facebook, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,01.03.2022 13:06

Rossmann nie będzie wspierał Rosji. Sieć wycofuje ze swoich sklepów rosyjskie produkty. Do Rossmanna dołączyło też Kontigo - w ten sposób sieci chcą wesprzeć Ukrainę.

Kolejne duże marki i sieci handlowe dołączyły się do bojkotu rosyjskich produktów. Rossmann wycofuje je ze swoich sklepów w ramach solidarności z Ukrainą. Do tej pory na podobny ruch zdecydowały się takie sieci jak Netto czy Topaz. Do akcji dołączyła też kolejna sieć kosmetyczna Kontigo.


Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki - zasilając rosyjski budżet - mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę.

- Rossmann

Rossmann wycofuje rosyjskie produkty ze sklepów

W oświadczeniu firmy możemy przeczytać, że akcja jest też formą odpowiedzi na sugestie klientów, którzy nie chcą w żaden sposób wspomagać rosyjskiej agresji. Rossmann zdecydował się więc wycofać ze swoich półek 52 produkty wyprodukowane bezpośrednio w Rosji oraz 101 produktów polskiego dystrybutora Natura Siberica LTD.

trwa ładowanie posta...


Odpowiadamy też w ten sposób na docierające do nas sugestie od klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji.

- Rossmann

Na taki sam krok zdecydowała się też sieć Kontigo. Pytanie tylko, co stanie się z rzeczami, które znikną ze sklepu. Może warto byłoby je przekazać osobom z Ukrainy? W ten sposób nie tylko nie wesprzemy Rosji, ale i udzielimy realnej pomocy potrzebującym.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Rossmann wspiera Ukrainę

Poza wycofaniem ze swoich półek produktów pochodzących z Rosji sieć zamierza też realnie pomóc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie. Rossmann zamierza sukcesywnie wspierać organizacje pomagające uchodźcom, przekazując produkty, które są im niezbędne m.in. środki higieny czy żywność dla dzieci.


Zamierzamy sukcesywnie wspierać nimi organizacje zajmujące się pomocą dla Ukrainy. Na początku marca przekażemy Caritasowi Gliwice produkty o wartości 28 tysięcy złotych. Jesteśmy w trakcie przygotowywania zamówień dla Polskiego Czerwonego Krzyża i Caritas Polska – każda z tych organizacji otrzyma od nas artykuły o wartości 25 tysięcy złotych, ale kwota naszej pomocy może wzrosnąć, w zależności od rozwoju sytuacji. Na prośbę łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zrezygnowaliśmy z marży na kupione przez urząd artykuły do paczek dla uchodźców.

- Rossmann
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0