popkultura
Gwiazda "The Last of Us" nie dostała roli przez wygląd. Fani są oburzeni
Modelki z Rosji z OnlyFans zostały BEZ PIENIĘDZY? Firma zablokowała wypłaty

Rosjanki z OnlyFans w rozpaczy po odcięciu wypłat. Rosjanie już stracili Apple Pay/Google Pay

Źródło zdjęć: © Twitter, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,28.02.2022 11:32

W weekend gruchnęła wiadomość, że OnlyFans zbanował modelki i modeli z Rosji. Jest to półprawda, ponieważ portal zawiesił wypłaty osobom z Rosji i Białorusi. A taki los mogą podzielić inne osoby z tych krajów.

W czwartek 24 lutego o godzinie 4:00 Rosja napadła na Ukrainę i rozpoczęła z nią wojnę. Rosja jest agresorem w tym konflikcie. Od początku wojny Unia Europejska oraz inne kraje myślały o sankcjach. Rozpoczęło się drobnymi karami, aczkolwiek w tym momencie rozważane jest m.in. odcięcie od systemu SWIFT. O tym za chwilę.

Jeden z najpopularniejszych portali z płatnymi, nierzadko rozbieranymi zdjęciami i filmikami, OnlyFans, rzekomo wprowadziło swoje embargo na osoby z Rosji i Białorusi.

OnlyFans zablokowało wypłaty

Według m.in. Rolling Stone oraz DailyBeast twórcy i twórczynie zawartości na OnlyFans pozostali bez możliwości wypłaty swoich zarobków z platformy. Nie jest to ban, a tymczasowa restrykcja spowodowana wojną.

Modelki i modele z OF są wkurzeni, ponieważ wielu z nich utraciło możliwość zarabiania - i utrzymania się.

Drogie OnlyFans, proszę nie karać twórców z rosyjskim obywatelstwem! To nie jest pomoc. To jest kara dla ludzi, którzy nie są odpowiedzialni [za wojnę]

trwa ładowanie posta...

Podczas gdy ja uczestniczę w protestach i robię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc moim ukraińskim przyjaciołom, OnlyFans bez żadnego ostrzeżenia pozbawia mnie wszystkich dochodów, które zarobiłam, by żyć w kraju, którego rządu nie wybrałam.

trwa ładowanie posta...

OnlyFans nie tylko mnie zbanowało, więc nie mogę zarabiać pieniędzy, ale także chce usunąć konto z wszystkimi pieniędzmi, które już zarobiłam i których nie mogę przelać do swojego banku. To jest prawdziwy, jeb*any SCAM

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Obudziłam się i dostałam wiadomość od OnlyFans, że postanowili usunąć moje konto bez żadnego ostrzeżenia! Miałam tam pieniądze i bez nich nie będę mogła żyć. Dlaczego oni to robią zwykłym ludziom?! Zdecydowaliście się zrujnować nam życie?!

trwa ładowanie posta...

Nie popieram tej wojny, ale stałam się jej zakładniczką, podobnie jak inni twórcy z Rosji. Modelki, cosplayerzy, artyści, youtuberzy i inni. Wszyscy zostaliśmy zablokowani na naszych platformach lub nie możemy czerpać z nich dochodów, tylko dlatego, że jesteśmy Rosjanami.

trwa ładowanie posta...

Oświadczenie firmy

W oświadczeniu dla Daily Beast, OnlyFans przekazało, że "wszelkie dostępne środki pozostaną bezpieczne do czasu, gdy będzie można je ponownie wypłacić", dodając, że "podczas gdy twórcy nie są odpowiedzialni za ostatnie ataki na Ukrainie, ze względu na światowe ograniczenia finansowe mamy bardzo ograniczone metody płacenia kontom twórców powiązanych z Rosją i Białorusią." Firma stwierdziła, że w rezultacie "płatności zostały ograniczone."

Nie wiemy natomiast, co z usuwaniem kont. Całość wygląda dość losowo: jedne osoby otrzymały błąd przy wypłacaniu, a na innych ciąży usunięcie konta.

Google Pay i Apple Pay zostało wyłączone w Rosji

Klienci banków objętych sankcjami otrzymali informację, że ich płatności za pomocą wirtualnych portfeli i kart z Google Pay/Apple Pay są niemożliwe do zrealizowania. Ich karty także nie działają w krajach, które nałożyły sankcje na Rosję - więc i w wielu sklepach internatowych.

To tylko przedsmak tego, co może się wydarzyć. Jeżeli Rosja zostanie odcięta od systemu SWIFT, to Rosjanie zostaną odizolowani od świata pod względem płatności. Bankowość będzie niesamowicie trudna - i będzie wymagała zastosowania dodatkowych metod, niekoniecznie szybkich czy łatwych w obsłudze.

Jeżeli naprawdę Rosja zostanie odcięta od systemu SWIFT, to każda osoba zarabiająca przez internet straci możliwość do wypłat - lub zostanie to bardzo ograniczone. Youtuberzy, influencerzy, gracze. Też każdy, kto korzystał wcześniej z płatności bankowej - powrót do pieniądza fizycznego i tak dalej.

To nie jest tak, że tylko osoby sprzedające swoje zdjęcia i filmy oberwą. Nah - każdy w Rosji straci na braku SWIFT-a. Po prostu osoby z OnlyFans straciły pierwsze.

Źródło: Daily Beast, Compled, LADbible

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 31
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Florence Pugh debiutuje dwoma utworami na Spotify. Będzie album?