Anonymous hakują kamery w Rosji

"Putin morduje dzieci" - Anonymous hakują setki kamer w Rosji

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,09.03.2022 14:00

Anonymous znowu zaatakowali w Rosji. Tym razem hack dotyczył kamer, które zaczęły wyświetlać przekaz uświadamiający Rosjan, co się dzieje na wojnie.

Rosja pod koniec lutego napadła na Ukrainę. Wojna nie toczy się jednak wyłącznie na wschodzie kraju - trwa też na polu technologicznym. Na przykład Grupa Anonymous obiecała walczyć z reżimem Putina - i wychodzi jej to całkiem dobrze.

Chociaż sami możecie ocenić, czy walka kolektywu oraz ich metody mają sens. Bo oto grupa Anonymous włamała się do systemu monitoringu i zaczęła wyświetlać wiadomości skierowane do Rosjan.

Anonymous z wiadomością do Rosjan

Zastanawiacie się, jaką wiadomość można przesyłać na monitoringu z kamer? Ano na przykład taką:

Putin morduje dzieci
352 ukraińskich cywilów zostało zabitych
Rosjanie okłamali portal 200RF

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Portal 200RF - co to za strona?

Strona 200RF.com została stworzona przez ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w celu umożliwienia krewnym Rosjan identyfikacji zabitych lub pojmanych żołnierzy rosyjskich. Warto pamiętać, że rosyjska armia zostawia ciała poległych żołnierzy na terenach walk, a rodziny mężczyzny, którzy zginęli na froncie, często w ogóle nie wiedzą, że posłano ich na bezwzględną wojnę, a nie "ćwiczenia operacyjne".

Jak to się stało?

Nie wiemy dokładnie, w jaki sposób Rosjanie zaatakowali monitoring. Reporter śledczy Ryan Gallagher wskazał, że większość podglądów podchodzi z kamer rosyjskiej firmy rtsp.me. Prawdopodobnie kamery nie posiadały odpowiednich zabezpieczeń...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1