lifestyle
Internauci oburzeni zachowaniem Pauliny u Wersow. Gratulują Mini Majkowi rozstania
Rodzice zmusili 6-latka do przebiegnięcia maratonu… obietnicą chipsów?

Rodzice-influencerzy zmusili 6-latka do przebiegnięcia maratonu… Obiecali mu pringlesy

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,12.05.2022 10:30

Influencerska para rodziców zdecydowała się zabrać swojego 6-latka na maraton. Dziecko miało przebiec kilkanaście kilometrów, aby dostać… kilka tub z chipsami. Rodzice teraz się skarżą, że internauci "niszczą im życie".

Mamy nowe pokolenie twórców internetowych. Znaczy, to już istnieje od dłuższego czasu - ale jest to stosunkowo nowe zjawisko. Ile kiedyś wiedzieliśmy o życiu dzieci celebrytów? Zazwyczaj niewiele. A ile osób stworzyło/podbudowało swoją karierę na podstawie pokazywania swoich dzieci?

I dzisiaj o tym: o pewnych twórcach, którzy chcą wykorzystywać swoje dzieci do chorych rzeczy: tylko po to, aby zdobyć trochę lajków i atencji.

6-latek na maratonie

Mamy takich twórców, małych influencerów, Bena i Kami. Na początku maja opublikowali fotkę, chwaląc się swoim synem, który trzyma pudełko chipsów. Jak na Stany Zjednoczone, nic nowego. Jednak podpis wkurzył ludzi. Rodzice mieli "przymusić" 6-letniego syna do przebiegnięcia maratonu, bo "na 32 kilometrze będą Pringelsy".

Para dobiegła do tego kilometra z jedzeniem i zastali puste opakowania. Chłopak miał płakać przez resztę maratonu i "spowalniać rodziców". Dopiero jak został przekupiony trzema pudełkami z chipsami, to "znalazł się na rodzinnym zdjęciu na mecie", tj. dobiegł do mety.

Rainier wiedział, że na trasie maratonu zwykle rozdają Pringlesy około 32. kilometra. Rainier miał problemy z kondycją i co trzy minuty chciał zrobić sobie przerwę i usiąść. Po 7 godzinach dotarliśmy w końcu do 32. kilometra, gdzie zastaliśmy pusty stół i pudełka. Płakał, a my poruszaliśmy się bardzo wolno, więc powiedziałem mu, że kupię mu dwa opakowania, jeśli będzie dalej biegł. Musiałem mu obiecać jeszcze jedno opakowanie, aby mógł się znaleźć na rodzinnym zdjęciu na mecie.

trwa ładowanie posta...

Jak internauci skomentowali post rodziny? Ostro:


To takie smutne. Desperacko pragniecie zwrócić na siebie uwagę, więc ryzykujecie długoterminowe zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego swojego dziecka. Zaproponuj mu udział w biegu dla dzieci, a może w biegu na 5 km. Niech się nauczy, że bieganie to przyjemność;

Wygląda na smutnego i wyczerpanego. Nie mogę uwierzyć, co ludzie robią dla takich osób;

Co jest z tobą nie tak????? Jako pracownik medyczny mówię, że mogłeś zabić to dziecko!!! Brak zdrowego rozsądku i empatii .... Jestem w szoku, że uważasz, że to było w porządku????;

To jest znęcanie się nad dzieckiem, proste i oczywiste. Jako rodzic małego dziecka czuję, że skręca mi się żołądek;

Zaraz, zaraz... Twoje dziecko płakało, dosłownie błagało w jedyny sposób, jaki zna, żeby przestało, a wy kazaliście mu skończyć? Rozumiem, że należy uczyć dzieci, aby nie rezygnowały, i naciskać na nie, zamiast pozwalać im po prostu zrezygnować, ale to już jest przesada. Może na początku chciały tam być, ale kto przy zdrowych zmysłach uważa, że to jest w porządku, żeby potem zmuszać je, żeby dalej szły?! Wszystko dla Pringlesów.

Jak podaje portal Distractify, w sprawie zabrał głos także australijski maratończyk olimpijski Lee Troop. Nie podał nazwy influencerów, ale wiadomo, że chodzi o Bena i Kami:

Organizatorzy wyścigu pozwolili 6-latkowi przebiec maraton 🤬
Dziecko zatrzymujące się co 3 minuty po przebiegnięciu 20 mil, płaczące i roztrzęsione emocjonalnie 😢
Rodzice przekupują go, żeby skończył, bo dostanie wtedy Pringlesy 🤬
Rodzice nie widzą problemu w tym, że na to pozwalają 🤬
Wszystko w tym jest złe!

trwa ładowanie posta...

Sprawa jest jeszcze głębsza.

Rodzinę odwiedziła opieka społeczna

Kilka dni po opublikowaniu wpisu na Instagramie (i fali krytyki) do rodziny zawitał amerykański organ ochrony dzieci. Przeprowadził wywiad z 6-latkiem, rodzicami i babcią. Rodzice opisali to jako coś "strasznego":

Do naszego domu niezapowiedzianie przybył Urząd Opieki Społecznej (CPS) i przeprowadził wywiad z naszymi dziećmi, rodzicami i babcią. Jest to przerażający proces, ponieważ zazwyczaj dzieci są przesłuchiwane z dala od rodziców, wbrew ich woli, a ich odpowiedzi decydują o prawie agencji do odebrania im dzieci. CPS wymaga zgłaszania SZCZEGÓŁOWYCH działań, takich jak czas, miejsce i konkretne nadużycia. Ponieważ takie informacje nie istnieją, ludzie musieli je wymyślić.

trwa ładowanie posta...

Zdementowane zostało, że ich syn był "biegł wbrew swojej woli" oraz że działa się mu krzywda. Influenserzy twierdzili, że olimpijczyk urządził "polowanie na czarownice".

Jest tego więcej. Organizator maratonu, w którym 6-latek brał udział, nazwał parę "bandytami":

Decyzja ta nie została podjęta lekkomyślnie, ponieważ ojciec był zdecydowany wziąć udział w wyścigu ze swoim małym dzieckiem bez względu na wszystko. Zrobili to jako bandyci w poprzednich latach, zanim uzyskaliśmy jakąkolwiek wiedzę i wiedzieliśmy, że prawdopodobnie zrobią to ponownie.

Chcieliśmy spróbować zapewnić im ochronę i wsparcie, gdyby znaleźli się na naszej trasie. Nasza decyzja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony dziecku. Rodzina ukończyła wyścig po formalnym zamknięciu trasy.

Biorę pełną odpowiedzialność za tę decyzję i zgadzam się, że nie było to najlepsze rozwiązanie. W przyszłości będziemy ściśle przestrzegać wymogu udziału w maratonie osób powyżej 18. roku życia - przekazał w liście otwartym dyrektor maratonu, Iris Simpson Bush.

Teoretycznie powyższy tekst miał insynuować, że para wzięła udział w wyścigu bez uiszczenia opłaty startowej. Ojciec zaprzeczył tym informacjom: "Każdy członek naszej rodziny zapłacił i zarejestrował się na każdy wyścig, na który zostaliśmy dopuszczeni".

trwa ładowanie posta...

Konto na Instagramie rodziny wyłączyło komentarze. Wydaje się też, że pousuwali negatywne komentarze w starszych postach, pozostawiając tylko głosy wsparcia. M.in. pozostawili komentarz wyśmiewający wygląd osoby z CPS-u. Także ten…

Źródło: Distractify, Runners World

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Komentarze (0)
arrow
Majonez wegański na Wielkanoc. Który jest najlepszy? Sprawdzamy