Rodzice pozywają twórców "Fortnite"

Rodzice pozywają twórców gry "Fortnite". Dzieci przestały jeść i brać kąpiel

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.12.2022 16:00

Kanadyjski Sąd Najwyższy zezwolił grupie rodziców na pozew zbiorowy przeciwko Epic Games, wydawcy gry "Fortnite". Rodzice twierdzą, że dzieci uzależniły się od gry i zaczęły zachowywać w bardzo dziwny sposób.

"Fortnite" to jedna z najpopularniejszych darmowych gier na rynku. Rozgrywka polega na tym, że grupa graczy walczy o to, by pozostać ostatnią osobą przy życiu na mapie. Producentem kultowego tytułu jest Epic Games. Firmę czeka batalia z grupą rodziców z Kanady, którzy twierdzą, że ich dzieci uzależniły się od "Fortnite". Szczegóły historii są szokujące.

Rodzice twierdzą, że uzależnienie od gry zmieniło zachowanie ich dzieci. Młodzi gracze podobno przestali spać, jeść i kąpać się. Wszystko po to, by spędzać więcej czasu w "Fortnite". Rodzice winią za ten stan rzeczy twórców gry oraz kanadyjską spółkę zależną od Epic Games.

Kanada. Rodzice pozywają twórców "Fortnite"

W pozwie rodzice twierdzą, że twórcy tytułu celowo zaprojektowali grę tak, aby była "wysoce uzależniająca". Jedno z uzależnionych dzieci miało poświęcić grze ponad 7700 godzin w ciągu niecałych dwóch lat. Uśredniają, to trzy godziny dziennie. Jeden z powodów miał stwierdzić w pozwie, że jego syn wpadł w szał, gdy rodzice zablokowali dostęp do komputera.

Sędzia Najwyższego Sądu Quebecu Sylvain Lussier orzekł, że pozew nie jest "niepoważny" ani "bezpodstawny". Jego zdaniem uzależnienie od gier można porównać do tego, jak kiedyś społeczeństwo postrzegało uzależnienie od tytoniu. "Ludzie nie stwierdzili z dnia na dzień, że wpływ tytoniu na człowieka jest szkodliwy" - stwierdził cytowany przez "BBC" sędzia.

Odpowiedź Epic Games na pozew

Epic Games wydało oświadczenie. Firma tłumaczy, że posiada "wiodącą w branży" kontrolę rodzicielską, która umożliwia rodzicom nadzorowanie dziecka w sieci. "Rodzice mogą otrzymywać raporty dotyczące stanu gry, które śledzą, jak dużo czasu dziecko spędza w grze, i wymaga zgody dorosłego przed dokonaniem zakupu. Zamierzamy walczyć w sądzie. Wierzymy, że dowody wykażą, iż zarzuty są bezpodstawne" - czytamy w oświadczeniu Epic Games.

Zwiastun filmowy Sezonu 3 Rozdziału 4 w Fortnite

Źródło: BBC

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 4