norwayrob - kim jest?

Robert Scott. Kierowca autobusu został megagwiazdą TikToka

Źródło zdjęć: © norwayrob / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,29.01.2023 16:00

Prawdopodobnie żaden kierowca autobusu na świecie nie zyskał tak dużej popularności jak Robert Scott. Kiedy wsiada za kierownicę, po bilety ustawia się rząd fanów. Zyskał przydomek "Justina Biebera wśród kierowców autobusów". Na TikToku możecie go znać jako norwayrob.

55-letni Robert Scott mieszka w Norwegii. Od 13 lat siedzi za kierownicą miejskiego autobusu w mieście Bergen. W trudny do wytłumaczenia sposób osiągnął ogromną popularność w mediach społecznościowych. Konto mężczyzny na TikToku (norwayrob) obserwuje ponad 2 mln osób. Każdy z jego filmów zdobywa od kilkuset do kilku milionów wyświetleń. Jak to możliwe, że kierowca autobusu zyskał status gwiazdy internetu?

Scott jest ojcem córki i dwóch synów. To oni namawiali mężczyznę, by udostępnił szerokiej publiczności humorystyczne filmy, które tworzył. Scott nie wierzył, że może zyskać viralową popularność, dlatego zwlekał z zaprezentowaniem się przed światem. Wszystko zmieniło się, gdy wybuchła pandemia. Scott miał wtedy więcej czasu, który poświęcił na nagrywanie filmów na TikToka.

trwa ładowanie posta...

Norwayrob - viralowy kierowca autobusu z Norwegii

Bohaterami viralowych filmów są najczęściej Scott... i autobus. Przebrany w uniform kierowcy mężczyzna wykonuje układy taneczne do aktualnie popularnych utworów (np. "Bloody Mary" Lady Gagi). Scott jest niezwykle wyrazistą osobą, z niepowtarzalną mimiką, ogromną charyzmą i bardzo pozytywną aurą. Kiedy odbiorca zacznie oglądać jego filmy, czuje potrzebę zobaczenia kolejnego klipu. Mężczyzna zaprzecza, że potrafi tańczyć. W rozmowie z "ABC7 News" powiedział, że on jedynie "porusza ciałem".

Scott uważa, że jego filmy na TikToku zmieniają postrzeganie zawodu kierowcy autobusu. - 13 lat temu nikt nie miał do nas szacunku. Dlatego tak bardzo mi zależy, aby uświadamiać ludzi, że kierowcy autobusów są świetni - stwierdził dla "ABC7 News". Mężczyzna nie ukrywa, że kocha robić filmy i jest zachwycony, że chce go oglądać tak liczna widownia.

trwa ładowanie posta...

Robert Scott najpopularniejszym kierowcą autobusu na świecie

Mimo że Scott działa pod pseudonimem norwayrob, bynajmniej nie jest Norwegiem. Urodził się w Bostonie w USA i przeprowadził się z żoną do Norwegii w 1993 roku, gdzie znalazł swoje miejsce na Ziemi.

Kiedy Scott wsiada za kierownicę autobusu, pasażerowie zatrzymują się, by robić z nim selfie. Dziennikarzom powiedział: - Nie ukrywam, że na niektórych filmach lubię trochę zarobić. Ale ostatecznie chodzi o to, aby szerzyć miłość i dobrze się bawić, bo życie może być bardzo okrutne. Dlaczego więc nie cieszyć się tymi kilkoma momentami, nawet jeśli chodzi o nagrywanie filmów na TikToka?

Życie Scotta nie zawsze było wypełnione szczęściem. Mężczyzna w ciągu dekady stracił trzech braci. Seria tragicznych śmierci bliskich osób sprawiła, że popadł w depresję. Tiktoker apeluje do ludzi przeżywających kryzys, aby brali z niego inspirację i nie poddawali się nawet w najgorszych chwilach życia.

trwa ładowanie posta...

Źródło: abc7news.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0