społeczeństwo
Fundacja Godek kontra ONZ. Chodzi o "Traktat o zbrodniach przeciwko ludzkości"
Adam Niedzielskirejestr ciąż

Rejestr ciąż - Adam Niedzielski odpowiada: "To naprawdę polityczna hucpa"

Źródło zdjęć: © Polsat News, YouTube, instagram, konstytucjonalista
Anna RusakAnna Rusak,10.06.2022 11:00

Minister Adam Niedzielski postanowił odnieść się do wprowadzonego rejestru ciąż. Potwierdził słowa Ministerstwa Zdrowia, ale czy naprawdę możemy bezwzględnie ufać Niedzielskiemu?

bGxnNcXn

W tym tygodniu wszyscy mówiliśmy o rejestrze ciąż. Przypomnijmy może, że w piątek 3 czerwca minister Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie, które dotyczy zmian w Systemie Informacji Medycznej.

W czwartek (9 czerwca) Adam Niedzielski odniósł się do tej sprawy. Pojawił się w Polsat News i odniósł się do spornych kwestii dotyczących rejestru ciąż.

Ministerstwo Zdrowia o rejestrze ciąż - czy jest się czego bać?

Ministerstwo Zdrowia już wcześniej odnosiło się do licznych wątpliwości związanych z wprowadzeniem rejestru ciąż. Twierdziło, że jest to tylko przejściem z papierowych kart pacjenta na dokumentację elektroniczną.

trwa ładowanie posta...

Nie wszystkich jednak takie wyjaśnienia satysfakcjonowały. Z wielu stron płynęły obawy, że system rejestru ciąż zostanie wykorzystany jako narzędzie represji w stosunku do kobiet w ciąży. Trochę uspokajały je pro aborcyjne konta aktywistów - do sprawy odniosła się m.in. Aborcyjny Dream Team.

trwa ładowanie posta...

Adam Niedzielski odpowiada na zarzuty dotyczące rejestru ciąż

W Polsat News sprawę rejestru ciąż skomentował minister Adam Niedzielski. Zapewnił, że prokuratura nie będzie miała dostępu do danych i tylko pacjent może upoważnić lekarza do wglądu w karty. Odniósł się też do tego, co mówiło Ministerstwo Zdrowia tzn. do digitalizacji kart.

bGxnNcXp


Nie ma czegoś takiego jak dostęp do tych danych dla prokuratury. Właścicielem tych danych jest pacjent i tylko on może upoważnić lekarza do wglądu do nich. Jakakolwiek ingerencja w te dane musiałaby się wiązać z decyzją sądów itd. - tak, jakby się to działo teraz. To naprawdę polityczna hucpa.

- Polsat News


Zmierzamy do traktowania ciąży jako normalnej części historii naszych doświadczeń jeśli chodzi o opiekę zdrowotną. Tyle, że do tej pory było to zapisywane w karcie, a my proponujemy digitalizację.

- Polsat News

Rejestr ciąż, czy można ufać Adamowi Niedzielskiemu?

Cóż, to co mówi minister Adam Niedzielski brzmi dość sensownie, ale oczywiście trzeba brać drobną poprawkę na wszystkie te zapewnienia. Biorąc pod uwagę stosunek rządu do kobiet w ciąży i aborcji, musimy być bardzo uważani pod każdym względem.

bGxnNcXr

Miejmy jednak nadzieje, że tym razem będzie inaczej, a rejestr rzeczywiście – tak jak twierdzi Ministerstwo Zdrowia, będzie służył wszystkim osobom z macicami, które chcą zajść w ciążę.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Polsat News

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jaay,zgłoś
Jeśli to pozwoli ograniczyć ludobójstwo nienarodzonych dzieci, to super!
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
80 proc. Polek doświadczyło molestowania seksualnego. Może zmiana prawa?