Recenzje "Krzyku VI" z Jenną Ortegą

Recenzje "Krzyku VI" nie zostawiają wątpliwości. To najlepszy film Ortegi?

Źródło zdjęć: © Krzyk VI
Anna RusakAnna Rusak,08.03.2023 13:15

"Krzyk VI", czyli kolejna odsłona popularnego slashera, pojawi się w kinach 10 marca. Mamy już pierwsze recenzje filmu i jeśli wciąż zastanawiacie się, czy oglądać "Krzyk VI", to po ich przeczytaniu stwierdzicie, że nie musicie się już dłużej zastanawiać.

W ten weekend powrócimy do jednego z najpopularniejszych slasherów. "Krzyk VI" pojawi się w kinach już 10 marca, a w obsadzie po raz kolejny zobaczymy znaną z serialu "Wednesday" Jennę Ortegę.

Czy warto oglądać "Krzyk VI"? Recenzje krytyków nie pozostawiają wątpliwości, że to jedna z lepszych odsłon całej serii. Nawet osoby, które nie będą oglądały tego filmu tylko dla Ortegi, powinny być zadowolone. W czym tkwi sukces?

"Krzyk VI" - o czym jest?

"Krzyk VI" to kolejna część serii slasherów, która zaczęła się w 1996 roku. Za produkcję odpowiada Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, a historia opowiada o czwórce ocalałych bohaterów, którzy uniknęli śmierci z ręki Ghostface’a.

W gronie ocalałych szczęśliwców znalazła się Sam Carpenter, w której rolę wciela się Melissa Barrera oraz jej siostra Tara - w tej roli Jenna Ortega. Poza dziewczynami na ekranie pojawia się Mason Gooding jako Chad Meeks-Martin, Hayden Panettiere jako Kirby Reed, a nawet Courteney Cox, która grała również w pierwszej części "Krzyku".

W kolejnej odsłonie historii nasi bohaterowie opuszczają Woodsboro i przeprowadzają się do Nowego Jorku. Choć bardzo starają się zapomnieć o przeszłości oraz tym, co wydarzyło się w miasteczku, nie uda im się tego zrobić. Ghostface ponownie ich zaatakuje. Czy to możliwe, że zabójca jest bliżej, niż myśleli?

Krzyk VI - zwiastun PL

"Krzyk VI" recenzje

Jeśli podobał wam się poprzedni "Krzyk" z Jenną Ortegą, to raczej nie będziecie zawiedzeni. Krytycy zdecydowanie chwalą nową odsłonę serii. Redaktor portalu PopCrave stwierdził nawet, że jest to najlepsza produkcja od czasów pierwszego filmu z Ghostfacem.

"Wszystkich, którym nie do końca podobał się ostatni 'Krzyk', zachęcam do obejrzenia 'Krzyku VI' w nadchodzący weekend. Spodnie spadną wam z wrażenia. Jestem o tym przekonana" - pisze krytyczka filmowa Shannon McGrew.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Co sprawia, że "Krzyk VI" jest tak wyjątkowy? Według recenzentów kluczem do sukcesu jest to, że kolejna odsłona serii bierze to, co najlepsze z oryginalnej produkcji i dodaje do tego nową, ekscytującą historię. "Krzyk VI" ma być też bardziej mroczny i brutalny, a według recenzenta PopCrave: "Ghostface nigdy nie był bardziej przerażający".

"'Krzyk VI' odnajduje sposób, by uhonorować przeszłość serii i się nią rozkoszować, jednocześnie przy tym wytyczając ścieżkę dla nowej historii. W niezwykły sposób udaje się temu filmowi połączyć nostalgię z powiewem świeżości, opowiadając przy tym historię, która wydaje się znajoma, dzięki wszystkim nawiązaniom do przeszłych 'Krzyków'. Przy tym jednak 'Krzyk VI' zrywa z tradycją w ekscytujący i nowy sposób" - pisze recenzent z portalu Collider.

To wszystko w dużym stopniu "Krzyk VI" zawdzięcza aktorom i świetnemu scenariuszowi. Recenzenci filmu podkreślają, że Melissa Barrera w roli Sam Carpenter przebija występem swoją poprzednią kreacje w filmie, a Jenna Ortega wciąż jest niesamowita.

"'Krzyk VI' to pięknie napisany i umiejętnie wyreżyserowany thriller, który zmienia przewidywania widzów na każdym kroku. To list miłosny do całej serii 'Krzyk' z fantastyczną obsadą i trzymającą w napięciu fabułą. Jenna Ortega jest niezwykła, a Ghostface nigdy nie były bardziej przerażający" - pisze krytyk Daniel Baptista.

Jak widać po recenzjach "Krzyku VI", seria po raz kolejny zachwyciła zarówno fanów nowej wersji filmu, jak i wielbicieli pierwszego "Krzyku". Jeśli więc macie ochotę na dobry slasher lub tęsknicie za Jenną Ortegą, to kolejna część filmu jest dla was. W kinach możecie ją oglądać już od 10 marca.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Collider, Rotten Tomatoes, Twitter, PinkNews, PopCrave

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0