Jenna Ortega w nowym filmie "Alba"

Nowy film z Jenną Ortegą. W "Albie" towarzyszy jej gwiazda Netflixa

Źródło zdjęć: © Krzyk VI
Anna RusakAnna Rusak,07.03.2023 16:30

Jenna Ortega po sukcesie, jaki odniosła dzięki roli w serialu "Wednesday", będzie pojawiała się na naszych ekranach częściej. Właśnie zapowiedziano nowy film z jej udziałem. Kogo zagra w produkcji "Alba"?

Można się było tego spodziewać. Po sukcesie, jakim niewątpliwe była "Wednesday", Jenna Ortega dostaje coraz więcej filmowych i serialowych propozycji. Już 8 marca w kinach pojawi się "Krzyk VI", w którym aktorka gra jedną z głównych postaci.

Trwają również prace nad "Winter Spring Summer or Fall". To komedia romantyczna, w której Jennie towarzyszy inny aktor z serialu "Wednesday" - Percy Hynes White. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym projekcie Ortegi. Tym razem wystąpi w dramacie psychologicznym "Alba".

Nowy film z Jenną Ortegą "Alba"

Za film "Alba" będzie odpowiadała Francisca Alegria. To nagradzana reżyserka, którą możecie kojarzyć z filmu "Krowa, która wyśpiewała przyszłość". Za scenariusz odpowiada Chelsey Lora ("Wu-Tang: An American Saga"). Film zostanie wyprodukowany przez LuckyChap Entertainment, należące do Margot Robbie, a za dystrybucję odpowiada A24.

Na ekranie poza Jenną Ortegą zobaczymy Camilę Mendes, znaną z serialu "Riverdale" na Netfliksie. Do dziewczyn dołączy również Danny Ramirez, który ostatnio pojawił się w filmie "Top Gun: Maverick". Jak więc widać, obsada zapowiada się naprawdę obiecująco!

trwa ładowanie posta...

O czym jest "Alba"?

"Alba" powstaje na podstawie sztuki "Dom Bernardy Alby", którą w 1936 roku napisał hiszpański poeta Federico Garcia Lorka. Jego historia opowiada o losach córek, które matka Bernarda Alba po śmierci męża zmusza do odbycia rygorystycznej, ośmioletniej żałoby. Sytuacja doprowadza do buntu nastolatek.

Historia w adaptacji "Alba" ma zostać unowocześniona, a akcja zamiast w Andaluzji, tak jak jest w oryginale, będzie rozgrywała się na przedmieściach Miami. Co ciekawe, w oryginalnej sztuce występuje pięć córek Alby, więc kto wie, może do Ortegi i Mendes dołączą jeszcze jakieś znane nazwiska.

Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć tego lata, więc najwcześniej na nowy film z Jenną Ortegą możemy liczyć w przyszłym roku. Jeśli jednak tęsknicie za aktorką, to przypominam, że zawsze możecie w międzyczasie nadrobić "Następstwa". Biorąc też pod uwagę to, że to kolejny film, nad którym aktualnie pracuje Jenna, jej powrót do serialu "Ty" w piątym sezonie wydaje się niestety mało realny…

trwa ładowanie posta...

Źródło: geekvibesnation.com, Wikipedia

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
koniara123,zgłoś
superrr 😒
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się