lifestyle
Chcesz studiować influencing? Rekrutacja już w listopadzie
Przechodnie pokazani w TVP są pod wrażeniem obniżek cen paliw. Cieszą się, że mogą wspierać polski przemysł!!!

Przechodnie pokazani w TVP są pod wrażeniem obniżek cen paliw. Cieszą się, że mogą wspierać polski przemysł!!!

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,28.06.2022 15:00

Klienci stacji paliw pokazani w TVP są pod wrażeniem niskich cen paliw. Jedna z komentujących chwali, że dzięki temu "może wspierać rodzime źródło energii". Trzymajcie się mocno foteli.

Wszyscy świetnie wiemy, że nierzadko rzeczy pokazywane w telewizji są ODROBINĘ podkolorowane. Jednym z największych czempionów w tej kategorii jest TVP i jej odnogi, które potrafią zakrzywić czasoprzestrzeń.

Kupujący chwalą obniżki cen paliw w TVP

Jeżeli nie poruszacie się samochodami i ostatnio nie czytaliście wiadomości: Orlen wprowadził "obniżkę" na paliwo. Po zarejestrowaniu się do ichniego programu, możemy odebrać kupon na -30 gr/l benzyny lub ropy. Taki tam odpowiednik lidlowych czy biedronkowych promocji.

Oczywiście TVP musiało nagrać materiał o tej sprawie, więc oto najwspanialszy fragment w historii wrzutek materiałów z Twittera. Możemy się z niego dowiedzieć, że ktoś "teraz może zatankować 60 litrów", co pozwoli mu pojechać nawet do Wałbrzycha czy Kłodzka. Inna osoba chwali promocję "każda się przyda, jak najbardziej".

A hitem stała się osoba, która uważa promocję na benzynę "dobrym posunięciem", ponieważ zachęca do korzystania z rodzimych źródeł energii. Nie wierzycie? To zobaczcie:

trwa ładowanie posta...

Komentujący od razu podłapali temat. Klip na Twitterze zebrał już grubo ponad 100 tys. wyświetleń.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Nie, nie ma nic takiego jak "rodzime źródła energii" na stacji benzynowej Orlenu

Gdybyśmy mówili o ładowarkach elektrycznych, to pośrednio losowa klientka mogłaby mieć rację. Jednakowoż Polska nie prowadzi wydobycia ropy. Orlen jest koncernem z rafineriami, ale trudno nazywać tę spółkę "źródłem energii".

Pamiętajcie o tym, że ceny benzyny nie będą w żadnym stopniu "przyjazne" dla naszego portfela. Nawet te 30 gr/l nie robi ogromnej różnicy, ponieważ w ramach promocji możemy zaoszczędzić maksymalnie 45 złotych w miesiącu przy 150 litrach.

Tankując przeciętnie 50 litrów, tj. dodając +/- 500 kilometrów zasięgu, nasze oszczędności wynoszą tylko 15 złotych. Dla przypomnienia: w lutym za benzynę i ropę trzeba było zapłacić odpowiednio ~5,40 i 5,45 zł. Ceny poszły drastycznie w górę, co trudno jest poprawić takimi żenująco małymi obniżkami.

Źródło: Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"