ekologia
Dieta cud? Jedzenie robaków to przepis na schudnięcie
Wielki test o lesie TVP

"Wielki test o lesie" i absurdalny spot TVP z Babiarzem i Popek. Co oni tną?!

Źródło zdjęć: © Canva, TVP
Anna RusakAnna Rusak,23.06.2022 11:45

"Wielki test o lesie" został wyemitowany w środę na TVP. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie spot, w którym występuje Przemysław Babiarz i Anna Popek. Czy oni naprawdę tną podkład kolejowy?

Widzieliście ostatnio jakąś absurdalną reklamę? Nie? To zapraszam na seans spotu TVP. Telewizja Polska przygotowała w swoim programie specjalny test. "Wielki test o lesie" w spocie promuje Przemysław Babiarz i Anna Popek.

Pewnie nikogo by to jakoś nie zdziwiło - w końcu las to ważna sprawa i szerzenie o nim wiedzy jest sprawą istotną. Problem polega jednak na tym, że w ramach promocji lasów Popek i Babiarz najprawdopodobniej piłują… podkład kolejowy.

"Wielki test o lesie" w TVP

"Wielki test o lesie" odbył się w środę 22 czerwca o godzinie 21:30. W programie miały znaleźć się pytania dotyczące lasów, ich ochrony, a dodatkowo informacje np. o codziennej pracy leśników.

trwa ładowanie posta...

Test mogli rozwiązywać zarówno widzowie "Wielkiego testu o lesie", jak i uczestniczący w nim artyści, sportowcy i dziennikarze. Program poprowadzili Anna Popek i Przemysław Babiarz, a to właśnie spot z tą dwójką, który promował program, wywołał sporo kontrowersji.

Udział w "Wielkim Teście o Lesie" to doskonała okazja, by przekonać się czy wiemy wystarczająco dużo o bezpiecznym poruszaniu się po terenach leśnych i potrafimy w pełni korzystać z możliwości, jakie nam daje. A przy okazji nauczyć się dostrzegać różnorodność drzew i innych roślin, wypatrzeć ślady zwierząt czy gniazda ptaków. Nie zabraknie informacji o codziennej pracy leśnika i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz wykorzystaniu drewna.

- TVP

Wielki test o lesie w TVP i spot z Przemysławem Babiarzem i Anną Popek

W spocie promującym "Wielki test o lesie" w TVP mogliśmy zobaczyć Przemysława Babiarza i Annę Popek. Para w filmie tnie kłodę, która swoim wyglądem przypomina podkład kolejowy.

trwa ładowanie posta...

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" zapytał TVP, czym jest kłoda widoczna na spocie. Jak dowiadujemy się z jego Twittera "w spocie użyto przetworzonego kawałku drewna". Cóż, podkład kolejowy raczej ani nie jest symbolem lasu, ani nie jest związany z ochroną przyrody. Chociaż w sumie ma wiele wspólnego z rzeczywistością - lasy państwowe często kojarzą się z bezsensowną wycinką.

Drewniane podkłady kolejowe mają według prawa status odpadów niebezpiecznych, ponieważ są nasączone toksycznym substancjami

trwa ładowanie posta...

Warto też zaznaczyć, że sposób, w jaki Popek i Babiarz wykonują swoją pracę w spocie "Wielkiego testu o lesie", jest dość absurdalny. Nie zachowali nawet podstawowych środków ostrożności w postaci odzieży.

Czy wydawanie publicznych pieniędzy na tak absurdalne reklamy jak ta dotycząca "Wielkiego testu o lesie" jest naprawdę koniecznością? Czy TVP nie mogła ich przeznaczyć na coś lepszego? Wydaje mi się, że w tym przypadku odpowiedź jest zbędna…

trwa ładowanie posta...

Źródło: Wyborcza, TVP, eko-unia.org.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Najmniejszy McDonald’s na świecie. Powstał z myślą o pszczołach