lifestyle
Dom McCallisterów jest do wynajęcia na Airbnb. Niestety, bez Kevina
Praca

Program, który pomaga znaleźć kobietom pracę, rusza z rekrutacją. Wyślijcie Her Impact swoje CV

Źródło zdjęć: © Ivan Samkov / Pexels
Anna RusakAnna Rusak,18.05.2021 13:20

Jeśli szukacie pracy i nie możecie jej znaleźć lub już ją znaleźliście, ale potrzebujecie inspiracji w dziedzinie, którą się zajmujecie, to platforma Her Impact jest dla Was!

bEUAjYdL

Polecaliśmy już staże i radziliśmy, jak napisać swoje CV. Jeśli jednak wciąż macie problemy ze znalezieniem pracy – co przez pandemię pewnie jest dodatkowo utrudnione – może Wam się przydać profesjonalna pomoc. Szczególnie, jeśli jesteście kobietami.

I nie, nie napisałam tego, żeby jakoś umniejszyć zdolnościom kobietom w szukaniu pracy. Po prostu fakty są niestety takie, że równouprawnienie jeszcze nie dotarło na nasz rodzimy rynek pracy i kobietom jest po prostu trudniej ją znaleźć.

Pomijam też kwestie różnic zarobkowych i perspektyw, bo przecież „nagle możemy zajść w ciążę”. Kogo by przy tym obchodziło, że mamy znacznie lepsze kwalifikacje i doświadczenie niż ten mężczyzna, którego zatrudnili za nas.

bEUAjYdN

Dobra, ale w zasadzie to nie chciałam pisać o tym, jak źle jest (to pewnie wszyscy już wiecie). Chciałam jednak dać znać o platformie, która postanowiła coś z tym zrobić i pomaga kobietom w znalezieniu pracy. Z „Her Impact” korzysta już ponad 30 tysięcy użytkowniczek i Wy też możecie stać się jedną z nich. Właśnie ruszyła kolejna rekrutacja.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wejść na stronę Her Impact i dopisać się do programu. Możecie wrzucić tam swoje CV lub stworzyć je na stronie dzięki pomocnym szablonom. Zajdziecie tam też porady od speców z HR-u, które pomogą Wam przejść przez wszelkie zawiłości rekrutacyjne.

bEUAjYdP

To jednak oczywiście nie koniec! Wasze CV trafia potem do bazy, która dopasowuje Was do odpowiedniego pracodawcy/pracodawczyni. Można powiedzieć, że to taki pracowniczy „match”. Wśród partnerów projektu znajdziecie takie marki jak L’Oréal, Your Kaya, czy Microsoft.

Niedługo też będzie można dopisać się do Her Path, czyli indywidualnej ścieżki rozwoju, która będzie dopasowana do Waszych mocnych stron i potrzeb. Dzięki temu materiały edukacyjne, które do Was trafią, będą bardziej sprofilowane i co za tym idzie, pomocne.

bEUAjYdV

W każdym razie bardzo Wam polecam dołączenie do programu, nawet jeśli nie szukacie pracy. Na stronie możecie znaleźć np. informacje o nadchodzących webinarach czy skorzystać z przygotowanych przez ekspertów tekstów dotyczących dziedziny, która Was najbardziej interesuje. Także skorzystać może każda z nas!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Wojtek Sawicki konfrontuje Andrzeja Dudę z rzeczywistością osób z niepełnosprawnościami