trendy
MUSISZ znać te darmowe programy i aplikacje do montowania filmów 🎥
first job

Staż dla studenta (i nie tylko!): Orange, BAT i więcej #1

Źródło zdjęć: © Pexels
Oliwier NytkoOliwier Nytko,02.04.2021 14:40

Staż dla studenta podczas wakacji to coś, na co czeka dużo osób. Gdzie można znaleźć ciekawe i interesujące propozycje stażowe? Przygotowałem dla Was listę!

bDUviQlf

Na wstępie zaznaczę jedną rzecz: po pierwsze uważajcie na siebie i swoje zdrowie. Staże dla studentów/osób młodych były, są i będą. Problematyczna jest jednak pandemia. Jeżeli obawiacie się, że np. w związku ze stażem będziecie musieli więcej podróżować — dobrze to przemyślcie.

Jednak jeżeli do wymarzonego miejsca pracy macie stosunkowo niedaleko, to przygotowaliśmy dla Was kilka stażów-perełek dla studentów i młodych osób.

Dlaczego warto wybrać się na staż?

Pytanie „a po co iść na staż?” jest już nie tylko nudne, co trochę bez sensu. Staż może dać nam kilka rzeczy. Począwszy od znalezienia metody na produktywne przepracowanie kilkudziesięciu godzin, przez zdobycie mocnego wpisu w CV czy nawet zdobycie prawdziwej pracy.

bDUviQlh

Pomyślnie odbyty staż nie musi od razu oznaczać, że dana firma będzie chciała nas zatrudnić. Jednak istnieje taka szansa. Nawet bardzo duża. A jeżeli szukalibyśmy zatrudnienia w innym miejscu, to konkurencja zawsze może nas podchwycić.

Staż jest fajny w momencie, kiedy a) chcemy na niego iść b) z chęcią będziemy się uczyć rzeczy związanych z branżą. Bez tego nie ma sensu za — po co się męczyć? Jeżeli myślicie nad danym stażem, to przemyślcie te dwa podpunkty.

"A zapłacą mi?”

Zła sława stażów (według wielu) wzięła się z tego, iż kiedyś staż równał się tyraniu w pracy po kilkanaście godzin za „będziesz mieć do CV młody”. Aktualnie na starcie raczej nie zarobicie kokosów, ale od czegoś warto zacząć. Możecie bez problemu dorobić na najważniejsze rzeczy — i zostanie trochę kasy w portfelu.

bDUviQlj

Kto obecnie oferuje staże dla studentów? Jest tego DUŻO, ale wybraliśmy dla Was jedne z ciekawszych opcji. Zacznijmy od:

Praktyki Let’s Orange. Aplikuj!

Orange, Praktyki Letnie

Na stronie OrangeStudent nasza ulubiona pomarańczowa firma oferuje aż 46 różnych praktyk/stażów dla studenta z różnych działów:

 • Sieć Telekomunikacyjna i Technologie.
 • Cyberbezpieczeństwa.
 • Orange Labs.
 • Dział IT.
 • Sztuczna Inteligencja.
 • Marketing.
 • Digital Customer Journey.
 • Business Insights.
bDUviQlp

Większość praktyk będzie odbywać się niestety w Warszawie, więc dostęp dla niektórych będzie ograniczony. Warto jednak spojrzeć na oferty, ponieważ kilka z nich będzie odbywać się m.in. w Katowicach!

Co przykuło moją uwagę w ofercie praktyk Orange?

 1. Dostajemy wynagrodzenie (doh.). Taki staż dla studenta powinien być płatny!
 2. Jeżeli obie strony będą zadowolone, to możliwe, że dojdzie do przedłużenia umowy.
 3. Wsparcie Buddy’ego od pierwszego dnia*

*Czyli tak naprawdę wsparcie mentora/osoby, która ułatwi nam pracę.

bDUviQlq

Global Graduate Programme, Poland – Magdalena

British American Tobacco Polska #ażSTAŻ: Staż dla Studenta

Chcecie coś innego niż Orange? Proszę bardzo, oto staż w BAT Poland! Wszystko wygląda zachęcająco. Do wyboru stażyści mają 3 działy:

 • Marketing. 
 • Sprzedaż
 • Finanse.
bDUviQlr

W sumie jest 8 obszarów na #ażSTAŻ. Nie wiemy, ile jest obecnie dostępnych miejsc. BAT reklamuje te staże 6 rzeczami:

 1. Staż trwa 6 miesięcy.
 2. Dostajemy „atrakcyjne” wynagrodzenie.
 3. Stażyści będą eksponowani na międzynarodowe kontakty.
 4. Wsparcie osobistego mentora.
 5. Benefity do wyboru (m.in. MultiSport i opieka medyczna).
 6. Studenci będą uczestniczyć w ambitnych projektach.

To brzmi całkiem ciekawie, szczególnie jak na staż dla studenta!

Staż z Lwem - Aplikuj

ING: Staż z Lwem

Jak nie pierwsza pomarańczowa firma, to może pora na ING? Ten staż tyczy się osób, które… są. Serio! Ze strony stażu wynika, iż teoretycznie każdy, kto studiuje i jest w miarę decyzyjny/podejmujący inicjatywę, ma szansę na staż dla studenta.

bDUviQls

Wynagrodzenie stażu nie jest podane, ale każdy może liczyć na pracę od 2 do 9 miesięcy. Standardowo także, najlepsi dostaną możliwość kontynuowania współpracy.

Staż odbywa się w wielu placówkach ING w całej Polsce. Możecie sprawdzić tutaj czy się łapiecie. A na jakie stanowiska szuka ING? Główne finanse, ale też tworzenie aplikacji i analiza. Wszystko zależy od lokalizacji, więc stanowiska mogą się różnić.

bDUviQmn

Na koniec zostawiłem ofertę stażową w korporacji Mars. Jednak jest ona bardziej przygotowana dla studentów kończących studia, aniżeli dla początkujących. Dlatego jest to na końcu naszego małego zestawienia.

Mars Internship Experience

Mars zaprasza na „prestiżowy program stażowy”, który rozpoczyna się w lipcu i trwa od 6 do 12 miesięcy. W tym momencie Mars ma do dyspozycji 13 ofert stażowych: od finansów, poprzez HR., a kończąc na supply-chain.

Kogo szuka firma? Studentów ostatnich lat studiów kierunków biznesowych i technicznych oraz świeżo upieczonych absolwentów studiów magisterskich z biegłą znajomością angielskiego i polskiego WRAZ z doświadczeniem w aktywnościach studenckich (koła, organizacje, wymiany).

Jeżeli myślelibyście o czymś innym, niż staż - to może najpierw przeczytajcie tekst Kuby. O czym? A takie tam: jak zareagował sąd na prankowy napad na bank.

Co o tym myślisz?
 • serduszko
 • ogień
 • uśmiech
 • smutek
 • złość
 • kupka
Komentarze (0)
arrow
Darmowy deser za 75 dolarów prosto z NY? Takie rzeczy tylko dla posiadaczy Samsungów Galaxy Z