Mikołajki

Prezenty na Mikołajki za 50 zł dla każdego! Niebanalne pomysły i ekologiczne alternatywy

Źródło zdjęć: © Pan Tu Nie Stał, Stojo, Big Book Cafe, Rzemiosło ceramika
Anna RusakAnna Rusak,03.12.2021 09:50

Tanie prezenty na Mikołajki? Nic prostszego! Proponujemy prezenty na Mikołajki za 30 zł, 50 zł. Część z nich nawet będzie eko!

Mikołajki to najlepszy czas na poszukiwanie tanich prezentów. Niekoniecznie muszą być one jednak nudne! Mamy dla Was kilka propozycji, część z nich nawet będzie eko, także każdy będzie zadowolony!

Mikołajki z ceramiką

Zaczniemy od dość banalnych rzeczy, tylko w lekko odświeżonej wersji. Na pierwszy ogień idzie kubek – pomyślicie pewnie, że to typowy, nudny prezent, z rodzaju tych, które wręcza się komuś, gdy nie ma innych, lepszych pomysłów. Otóż nie.

Jeśli postawicie na małe, rzemieślnicze pracownie, to znajdzie przepiękne i praktyczne prezenty. Ceramika, którą dostaniecie w takich miejscach nie ma niczego wspólnego z typowym, prezentowym kubkiem. Cenowo też wychodzi bardzo spoko - te czarki dostaniecie np. za 35 zł:

trwa ładowanie posta...

Mikołajki i skarpety

Tak, wiem, że mają nie najlepszy, prezentowy PR, ale nie znam absolutnie żadnej osoby, która nie kochałaby skarpetek. Nie mam tu oczywiście na myśli jakiś szarych, prostych i nudnych egzemplarzy. Teraz na rynku znajdziecie mnóstwo pięknych, niebanalnych wzorów dla każdego - od fana_ki kosmosu po fana_ki słów i masła.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Mikołajki i piny

To moje osobiste, mikołajkowe odkrycie. Piny są idealnym, drobnym i w ogóle nieoklepanym prezentem. Dodatkowo są dość tanie i znajdziecie wzory na każdą okazję i dla każdego. Możecie je znaleźć np. stacjonarnie w kawiarniach Etno, w Pan Tu Nie Stał czy Big Book Cafe.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Mikołajki ze świecami

Świeca to też idealny prezent (oczywiście jeśli wiecie, jakie zapachy lubi obdarowywana przez was osoba). Polecam stawiać na te z wosku pszczelego - będzie ekologicznie albo na takie z wosku sojowego. Parafinie mówimy stanowcze nie!

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Mikołajki eco

Mikołajki to też idealna okazja na wręczenie bliskim czegoś ekologicznego. Takie drobiazgi jak metalowe słomki, wielorazowe woreczki czy wielorazowe płatki kosmetyczne to naprawdę tanie, ale przydatne rzeczy. Jeśli macie trochę większy budżet polecam też postawić np. na wielorazowe kubki i kubki termiczne.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Aha no i pamiętajcie, że zawsze jest jeden prezent, który działa najlepiej na świecie - książka. Jeśli nie wiecie, co wybrać, polecam zerknąć na listę laureatów i laureatek Nike, bo to dość dobry i bezpieczny wyznacznik. W Mikołajki, jeśli chce się postawić na minimalizm, można też po prostu… wręczyć komuś piękną, świąteczną kartkę. To taki tani prezent, który zawsze chwyta za serce.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3