tanie prezenty na mikołajki

Co kupić na mikołajki? Niebanalne i tanie prezenty

Źródło zdjęć: © for.rest, kabak, świat książki
Anna RusakAnna Rusak,01.12.2022 18:00

Co kupić w prezencie na mikołajki? Tutaj znajdziecie pomysły na tanie prezenty, które wcale nie są banalne. Jeśli przed wami mikołajki klasowe czy firmowe, a nie wiecie, co kupić za 30 zł czy 50 zł komuś, kogo nie znacie, to przychodzimy z pomocą.

Zbliżają się mikołajki. To ten moment w roku, w którym wszyscy poszukują dość tanich, ale sensownych prezentów. Czy to w czasie inflacji jest możliwe? Czy można w ogóle wręczyć komuś ładny i do tego praktyczny prezent za 30 zł i mniej?

Chcemy udowodnić, że to możliwe. Tutaj znajdzie pomysły na dość oryginalne i  niebanalne prezenty za 50 zł, 30 zł oraz takie, które można wykonać praktycznie za grosze. To idealny prezentownik na mikołajki i chwile, gdy podczas klasowego losowania wylosujecie kogoś, kogo prawie w ogóle nie znacie, a prezent trzeba wręczyć.

Prezenty na mikołajki za 50 zł

Mówcie, co chcecie, ale myślę, że to praktyczne prezenty są najlepsze. Dlaczego? Bo mamy pewność, że będą komuś służyły, a dodatkowo nie skończą w śmietniku za parę sekund. Czy istnieją jednak ładne, praktyczne prezenty na mikołajki za 50 zł?

Oczywiście, że tak i najlepszym przykładem jest tutaj chociażby ceramika. W wielu rzemieślniczych, polskich pracowniach znajdziecie kubki czy miski za 50 zł. Tutaj szczególnie poleciłabym zerknięcie na stronę "Pakamery". Ja sama, gdy nie mam pomysłu na prezent, zaglądam do pracowni "For.rest". Znacie kogoś, kto nie ucieszyłby się z kubka z alpaką albo pingwinem?

trwa ładowanie posta...

Na mikołajki można też sprezentować doświadczenie! Nie, nie żartuje. Tutaj polecam np. książkę Kai Muszak "Coś pięknego", która uczy podstaw haftu. A może ktoś z waszych znajomych ciągle powtarza, że chciałby nauczyć się robić na drutach? Zawsze możecie sprezentować włóczkę i druty albo chociaż tamborek, na którym nauczy się wyszywania. W tej samej kategorii znajdują się też np. książki do nauki wypieku chleba!

Świetnie w roli prezentu sprawdzą się również roślinki. Nawet jeśli wiecie, że ktoś nie ma do nich "ręki" możecie postawić na rośliny, które naprawdę trudno zabić np. aloes czy zamiokulkas. Jeśli jednak chcecie wybrać coś bardziej oryginalnego, to polecam LEGO. Tak, dobrze czytacie, LEGO to naprawdę świetny prezent dla każdego i to bez znaczenia, ile ta osoba ma lat. Spokojnie znajdziecie jakiś sensowny zestaw za 50 zł.

trwa ładowanie posta...

Prezenty na mikołajki za 30 zł

Tak, oczywiście idealnym prezentem za 30 zł na mikołajki są… skarpetki. Wystarczy tylko postawić na jakiś oryginalny wzór np. taki w kawę, piersi czy napis "Masło" i macie prezent idealny. Nawet jeśli nie traficie z rozmiarem, to w tym wypadku nie ma co się przejmować, w końcu skarpetki są w miarę… rozciągliwe.

Moim ulubionym prezentem w tym zakresie cenowym są również piny. Jasne, możecie znaleźć i takie za 50 czy 60 zł. Jeśli tylko chcecie możecie kupić też taki pin, ale spokojnie np. w sklepie Kabak kupicie takie za 30 zł.

trwa ładowanie posta...

Idealnym prezentem za 30 zł na mikołajki jest oczywiście książka czy świeczka (konicznie sojowa!) – tutaj polecam zerknąć do La Famme. Co prawda Maryjki w tym przedziale cenowym się nie mieszczą, ale znajdziecie tam też piękne świeczki za 30 zł.

To samo z kawą czy herbatami. Wiadomo, w tym wypadku lepiej postawić np. na lokalne palarnie i mniej typowe herbaty - spory wybór ma np. Coffeedesk. Jeśli chodzi o kosmetyki, to tutaj bym uważała, bo jeśli kogoś dobrze nie znacie, to możecie nie trafić z zapachem. Ale w tej kategorii polecałabym np. szczotkę do masażu na sucho albo kamień gua sha.

trwa ładowanie posta...

Tanie prezenty na Mikołajki

Najtańsze prezenty to te, które są wykonane własnoręcznie. Może wręczycie komuś domową granolę z chałwą i czekoladą? Albo słoik domowego kimchi? A może tym razem postawicie na jakiś kolaż albo przygotujecie album ze wspomnieniami? Pamiętajcie tylko, żeby tylko to wszystko ekologicznie zapakować!

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0