Burger King Hiszpania

Jezus zareklamował wege kanapkę Burger Kinga. Dla katolików to profanacja

Źródło zdjęć: © Twitter, Wikipedia
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.04.2022 13:00

Burger King w Hiszpanii wypuścił reklamę nawiązującą do Ostatniej Wieczerzy. Marketerzy zmienili słowa Jezusa, tak aby promowały produkty sieci fast food. W reakcji na krytykę firma przeprosiła za profanację symboliki Eucharystii w czasie najważniejszym dla chrześcijan.

Kiedy brakuje dobrego pomysłu na reklamę, zawsze można obrazić uczucia religijne i wywołać skandal. Prawdopodobnie z takiego założenia wyszli marketerzy hiszpańskiego oddziału Burger Kinga. W Wielkim Tygodniu na ulicach hiszpańskich miast zawisły billboardy reklamujące nową wegetariańską kanapkę. Problem w tym, że znajdował się na nich cytat z Ewangelii, który został dość mocno zmieniony.

Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy powiedział do uczniów: "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy". Burger King zmodyfikował to zdanie, dodając do niego słowa "który nie ma mięsa". W ramach kampanii reklamowej powstały również kontrowersyjne plakaty. Znajdujące się na nich hasło "Ciało z mojego ciała" zawierało słowo "mięso", które zostało przekreślone i zastąpione słowem "warzywa".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Reklama Burger Kinga rozwścieczyła katolików

Kampania reklamowa wywołała oburzenie katolików. Niemal 30 tys. osób podpisało petycję na platformie CitizenGO, aby usunąć kampanię, uzyskać przeprosiny od korporacji i zwolnić dyrektora Burger Kinga odpowiadającego za działalność sieci w Hiszpanii. Na potrzeby akcji bojkotującej firmę powstał specjalny hasztag #BoicotBurgerKing.

Burger King wyśmiewa Eucharystię i śmierć Chrystusa w najważniejszym okresie dla chrześcijan. Firma uderza w czas Wielkiego Tygodnia, atakując miliony wiernych po to, aby zyskać na rozgłosie i zarobić pieniądze. (...) Pieniądze to jedyna rzecz, którą ta firma rozumie, dlatego jej bojkot to jedyny sposób, aby nauczyć szacunku do chrześcijan i Jezusa Chrystusa.

- Petycja ws. Burger Kinga

Burger King przeprasza za obraźliwą reklamę

Burger King zareagował na kryzys wizerunkowy w świąteczną niedzielę. Frima wystosowała komunikat, w którym czytamy: "Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się urażeni naszą kampanią mającą na celu promocję naszych wegetariańskich produktów podczas Wielkiego Tygodnia. Nigdy nie zamierzaliśmy nikogo obrazić, zleciliśmy bezzwłoczne wstrzymanie kampanii".

Wyobrażacie sobie, że Burger King odważyłby się wykonać podobną kampanię, ale wykorzystując słowa Mahometa?

Źródło: wirtualnemedia.pl/catholicnewsagency.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0