Ponki, powrót na YouTube

Ponki powrócą na YouTube? "WRACAĆ w starym składzie czy NIE WRACAĆ?"

Źródło zdjęć: © Facebook, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.09.2022 12:00

Ponki, jeden z najpopularniejszych kanałów kabaretowo-komediowych, może powrócić do internetu po ponad trzyletniej przerwie. Ach, pamiętacie ten krindż?

Ile popularnych kanałów na naszym rodzimym internecie umarło, tj. przestało publikować bez słowa ostrzeżenia. Na pewno znalazłoby się ich z wiele,. Co najmniej kilka z nich należy do Boxdela, influencera, który stoi za największą federacją freak fightową w Polsce. Dziś nie o nim, a o kolosie z sektora "kabareciki":

Ponki były "TYM" kanałem komediowym

W drugiej dekadzie XXI wieku na rodzimym YouTube królowały dwa kanały: Abstrachuje oraz Ponki. Wydaje się, iż kanał Abstra przekazał (niechętnie?) pałeczkę zespołowi, który wydawał "hitowe" materiały.

Kanał Ponki
Kanał Ponki (YouTube)

Tutaj np. odcinek z Lil Masti:

Czego NIE mówić na ROZMOWIE O PRACĘ

Kto należał do pierwotnej ekipy Ponków?

  • Grzegorz Barański "Dakann";

trwa ładowanie posta...
  • Wiktor Mrozik;
trwa ładowanie posta...
  • Dominika Rozbicka;
  • Vin Milton.
trwa ładowanie posta...

W międzyczasie doszły też twórczynie, które potem założyły kanał OSY:

Dlaczego odeszłyśmy z Ponków (Dziupi i Monia) // OSY // odc. specjalny

Co się stało z Ponkami?

Po rekordowych wyświetleniach (średnio w 2017/2018 roku to około 400 tys. na odcinek) Ponki wydały swój ostatni "pełnoprawny" materiał, niebędący kompilacją 1 marca 2019 roku.,

Mediakraft (Polska), które finansowało projekt, zakończyło działalność w Polsce w 2020 roku. Wtedy też, jak podawały "Wirtualnemedia", Mediakraft TV przestało obsługiwać youtuberów w zakresie managementu, projektów komercyjnych i reklam na kanałach w Polsce.

W 2018 roku Mrozik dodał film, w którym opowiadał o tym, jak był rzekomo wykorzystywany przez Mediakraft. Powiedział, że firma oszukiwała go na stawkach reklamowych. Nagrania nie ma już w sieci. Jedną z niewielu pozostałości po nim, jest post na Wykopie:

Mrozik, odejście z Ponków
Mrozik, odejście z Ponków (Wykop)

Firmy już nie ma, ale… Ponki mogą wrócić!

Ponki mogą powrócić do sieci

Wszystko przez ogłoszenie, które pojawiło się na oficjalnej stronie facebookowej Ponków:

"JEST TU KTOŚ ???! Hasła dostępu do kanału PONKI odzyskane! więc pytanie: WRACAĆ w starym składzie czy NIE WRACAĆ 😉" - czytamy w ostatnim poście.

trwa ładowanie posta...

W komentarzach dowiadujemy się, że to Dakan stoi za odnalezieniem haseł. Możemy więc przepuszczać, że to on miałby się pojawić w odświeżonych Ponkach.

Ponki w rękach Video Brothers (i Dakana?)

Wszystko wskazuje na to, że Video Brothers przejęli/odzyskali kontrolę nad głównym kanałem Ponki. Skąd to wiemy? Poza ogłoszeniem na oficjalnym facebookowym profilu Ponków, adres e-mail Video Brothers widnieje w informacjach kanału na YouTube:

Ponki, nowy właściciel (?)
Ponki, nowy właściciel (?) (YouTube)

Czym jest Video Brohters? To sieć partnerska od m.in. Łukasza Skalika, znanego w sieci jako Kierownik. Tak, ten od "Czarnych Owiec", czyli formatu, który współtworzy z Dakanem. O czasach "To Się Wytnie" już każdy zapomniał, prawda?

To zapowiada się na milutki powrót. Bo kto nie chciałby zobaczyć Ponków ponownie w akcji?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0