Blond włosy są cheugy?

Pokolenie Z osądziło, że blond włosy są CHEUGY. Jak teraz żyć?

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.11.2021 10:31

Najpierw Harry Potter, potem "Przyjaciele" i ckliwe hasztagi na Instagramie, a teraz blond włosy. Lista rzeczy, które są cheugy powiększyła się o kolejny element.

Zanim rozłożymy problem blond włosów na części pierwsze, przypomnijmy sobie, co oznacza, że coś jest cheugy. Cytując moją redakcyjną koleżankę Anię, przymiotnikiem cheugy określamy coś, co przestało być popularne. Może to dotyczyć wszystkiego - rzeczy, zachowań, wyborów. Słowo to przyjęło się u Zetek, aby śmiać się z Millenialsów, że ci już nie ogarniają, co jest modne.

W debacie, która przetoczyła się przez TikToka, trudna do określenia liczba reprezentantów pokolenia Z zawyrokowała, że włosy w kolorze blond są cheugy. Nie wiem, jak sobie poradzicie z tą prawdą objawioną, ale zanim zaczniecie się umawiać na wizytę do fryzjerki, dowiedzcie się, dlaczego blond włosy miałyby przestać być hot.

Blond włosy są cheugy - dowody w sprawie

Po pierwsze, coraz więcej topowych celebrytek i supermodelek, które miały wizerunek klasycznej blondynki, zaczęło przyciemniać kolor włosów. Zauważono to w przypadku m.in. Gigi Hadid, Florence PughHailey Bieber. Mówimy więc o światowej klasy trendsetterkach.

trwa ładowanie posta...

Blond włosy są... zbyt drogie?

Drugi powód ma charakter ekonomiczny. Tiktokerka z kanału The Digital Fairy zasugerowała, że ludzie rezygnują z farbowania się na blond, ponieważ dbanie o ten kolor jest zbyt kosztowne. Ciemniejszy odcień miałby być podobno tańszy w utrzymaniu.

The Digital Fairy powołuje się na podobny trend z okresu kryzysu finansowego z 2008 roku, gdy kobiet nie było stać, aby co tydzień chodzić do salonu na korektę odrostów. Wówczas ich naturalne włosy mieszały się z farbowanymi blond włosami, tworząc styl, który w zagranicznych mediach jest określany jako "fryzura czasów recesji".

trwa ładowanie posta...

Tiktokerka myśli, że na nowy trend mogła mieć wpływ pandemia. Wiele zakładów fryzjerskich było zamkniętych z powodu lockdownu i ludzie samodzielnie dbali o włosy - z lepszym lub gorszym rezultatem - często używając wybielacza. Właśnie dlatego teraz chcą zwrócić się w stronę ciemniejszych kolorów.

Sprzeciw wobec blond włosów

Michael Nolte, dyrektor kreatywny Beautystreams, zasugerował, że odejście od klasycznych blond włosów może być związane z poszukiwaniem zróżnicowanych ideałów piękna: - Dzięki temu, że media promują różnorodność, eksponowanie naturalnych kolorów włosów stało się sposobem na podkreślenie swojego pochodzenia i kultury. To forma sprzeciwienia się narzuconemu ideałowi piękna "blond włosów".

trwa ładowanie posta...

Teraz na serio. Farbujcie włosy na taki kolor, jaki Wam się podoba. Wczoraj modny był blond, dzisiaj nie, jutro znowu tak. Ostatecznie wszystko i tak przeminie xD

Źródła: iD Vice/BuzzFeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0