Worki pod oczami to trend

Tiktokerki domalowują sobie worki pod oczami, bo... posiadanie ich jest modne

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.11.2021 13:19

Jeśli wydaje Wam się, że worki pod oczami ujmują Waszej urodzie, to jesteście w dużym błędzie. Zgodnie z nowym beauty trendem cienie pod oczami są teraz cool.

Worki pod oczami to problem, który dotyczy wielu osób. Mogą się pojawiać wskutek niewyspania, zmęczenia, starzenia się, niewłaściwej diety, genów. Podpuchnięte oczy często bywają powodem kompleksów, dlatego w internecie znajdziemy mnóstwo poradników, jak pozbyć się worków pod oczami. Jedni próbują je tuszować makijażem, drudzy okładami z herbaty, tymczasem inni... żałują, że ich nie posiadają.

Chodzi o nowy beauty trend, który narodził się na TikToku. Młodzi użytkownicy aplikacji uznali, że worki pod oczami są modne i bynajmniej nie są powodem kompleksów, ale atutem. Jeśli je masz, przestań je ukrywać. Wielu twórców/twórczyń wręcz domalowuje sobie ciemne kręgi pod oczami, aby dołączyć do trendu, który normalizuje worki pod oczami.

Cecha charakterystyczna dla pokolenia Z

Trend na normalizowanie worków pod oczami zapoczątkowała 19-letnia Sara Carstens. Dziewczyna chce, aby worki pod oczami przestały być postrzegane jako coś brzydkiego. Nastolatka podkreśla, że są one cechą charakterystyczną pokolenia Z, które jest zmęczone i zmaga się z niedoborem snu.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Akceptacja swojej niepewności

Dla Danielle Marcan - kolejnej twórczyni, która dołączyła do nowego beauty trendu - podkreślenie ciemnych kręgów pod oczami oznaczało zaakceptowanie własnej niepewności. Kobieta we wpisie na Instagramie wyjaśniła, że będzie z nimi chodziła z większą pewnością siebie.

trwa ładowanie posta...

Sara Carstens powiedziała, że zainspirowała się "estetyką femboy". Chodzi o to, aby poprzez podkreślenie kości policzkowych, grzbietu nosa i oczu, twarz zyskała angrogenicznego charakteru (wzorem jest Timothée Chalamet). Tatiana Ringsby, niebinarne twórcze, powiedziało, że: "Dla niektórych jest to trend, a dla innych bycie sobą. To piękne, że akcentuje się coś, czego nie jesteśmy pewni".

Ani nie popieramy, ani nie krytykujemy trendu na eksponowanie worków pod oczami. Jeśli ciemne kręgi pod oczami sprawiają, że czujecie się pewni siebie, no to je eksponujcie. Jeśli jednak wolicie je ukryć pod makijażem... to zróbcie to. Nie musicie uczestniczyć w każdym beauty trendzie, o którym piszą media - za kilka tygodni ta moda i tak przeminie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Koka,zgłoś
Fajna laska z leciutkim woreczkami pod oczami wygląda mega, najlepsze 27-35 lat.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
sylwia22,zgłoś
całe życie nie chce się chodzić z workami pod oczami.. jak można je sobie domalować to ok, ale zakrywać ciężkimi korektorami się wiecznie nie chce. sama ma worki pod oczami i jedyne co mnie ratuje to garisell eye, masaże wałkiem jadeitowym takim schłodzonym, herbata zielona/rumianek położony na oczy, zmiana diety i pilnowanie nawodnienia i snu. im dłużej to robie to efekty są większe, ale wole poczekać i mieć normalną okolice oka niż nakładać konektor neutralizujący, korektor kamuflujący + puder.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (4)
Zobacz komentarze: 6